Makita DCL182Z tyčový vysavač – recenze

Tento akumulátorový tyčový vysavač svým provedením patří k méně typickým modelům. V tomto provedení jde o sáčkový vysavač. Používat lze textilní nebo papírové sáčky, které se liší i objemem. Vysavač je výkonný, je však dodáván bez baterie i nabíječky.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 31.08.2023
Obsah článku:

Makita DCL182Z

Akumulátorový, sáčkový, na suché vysávání, 500ml sběrná nádoba, 40min. provoz, doba nabíjení 3,5 hod.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V této kategorii vysavačů není mnoho modelů, které by využívaly místo sběrné nádoby právě textilní nebo papírové sáčky na prach. Makita je však výjimkou. Využívat můžete textilní sáček o objemu 500 ml nebo papírový sáček o objemu 330 ml. Nevýhodou textilních sáčků je horší dostupnost. Součástí balení je i jeden papírový sáček.

Dostatečný výkon

Sací výkon vysavače při maximálním výkonu je 30 W a vyvine tlak až 4 kPa. Spotřebitelé si sílu sacího výkonu velmi pochvalují. Výkon lze regulovat ve dvou úrovních. V balení je také štěrbinová hubice. Konstrukci lze rozdělit a spotřebič funguje jako ruční vysavač. Celková hmotnost činí jen 1,3 kg. Převládají odolné ABS plasty a materiály působí velmi odolně.

Makita DCL182Z recenze

Bez baterie a nabíječky

Součástí balení není baterie ani nabíjecí stanice. Při použití 3 000mAh baterie, kterou výrobce doporučuje, výdrž činí 40 minut, u 5 000mAh baterie je to až 70 minut při plném výkonu. Doba nabíjení akumulátoru se pohybuje od 3,5 hodiny až po 4,5 hodiny. Spotřebitelům se líbí také účinnost vysavače na koberci. Hubici chybí lepší štětiny, protože přední část je poněkud drsná, což někteří spotřebitelé vnímají negativně, neboť může dojít k poškrábání podlahy.

Zkušenosti s Makita DCL182Z

Silnou stránkou tyčového vysavače Makita je bezpochyby jeho výkon. Zákazníci často chválí sací výkon na podlaze i koberci. Pozitivem je také nízká pořizovací cena. Je však nutné počítat s tím, že ačkoli je vysavač levný, musíte si dokoupit baterii i nabíječku. Tyto položky vás vyjdou na 100 až 120 eur podle kapacity baterie. Pochválit musíme kvalitní zpracování a odolnost materiálů. Makita se neřadí k těm modelům, které by působily křehce a labilně.

Recenze a zkušenosti s Makita DCL182Z
Zdroj: Heureka.cz

Spotřebič má dva rychlostní stupně a používat můžete papírové i textilní sáčky. Výhodou textilního sáčku je, že ho lze prát a že má větší objem. Je však dražší a hůře dostupný. Součástí balení je jeden náhradní papírový sáček. Vysavač má poměrně kompaktní rozměry a zákazníci chválí také ergonomii. Výhrada od některých zákazníků směřuje k hubici, které by se hodily jemnější štětiny, aby při větším tlaku nedošlo k poškrábání podlahy. V balení se nachází i štěrbinová hubice.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Příznivá cena
Sací výkon + účinnost na koberci
Kvalitní zpracování

Negatíva

Dodává se bez baterie a nabíječky

Typ: tyčový ● Napájení: akumulátorové ● Provedení: sáčkové ● Typ vysávání: suché ● Doba nabíjení: 3,5 hod. ● Doba provozu: 40 min. ● Typ baterie: Li-Ion / 18 V ● Filtrace: - ● Hlučnost: - dB ● Objem sběrné nádoby: 500 ml ● Hmotnost: 1,3 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.2%)