Samsung VS20A95823W/GE tyčový vysavač – recenze

Tyčový vysavač, který ocení náročnější uživatelé. Potěší velmi dobrým sacím výkonem a baterií s dlouhou výdrží. Umožňuje vysávat až hodinu. V balení je dostatek příslušenství, díky kterému se lze dostat na méně přístupná místa. Vysavač si poradí s prachem, drobky, zvířecími chlupy i lidskými vlasy. Oceňujeme nabíjecí a vysýpací stanici All-in-one. Manipulace je pohodlná díky nízké hmotnosti a ergonomickému tvaru. Zamrzí vysoká pořizovací cena, menší objem nádoby na prach či větší hlučnost v porovnání s podobnými výrobky.

Publikované: 26.09.2022
Aktualizované: 02.02.2023
Obsah článku:

Samsung VS20A95823W/GE

Tyčový vysavač s příkonem 210 W, objem nádoby 0,5 litru, cyklonový filtr, 2 500mAh akumulátor, doba provozu 60 min.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Tyčový vysavač dva v jednom, který ocení alergici i ti, kteří mají doma zvířecí mazlíčky. Vysavač je vhodný na koberce, tvrdé podlahy i dřevěné podlahy. Oceňujeme jeho dostatečný výkon a že si umí hravě poradit se zvířecími chlupy i spadanými lidskými vlasy. Manipulovalo se nám s ním velmi dobře díky ergonomické rukojeti. Plusem je také multifunkční nabíjecí stanice či zabudovaný vícevrstvý filtrační systém společně s antibakteriální kapsou.

Vysavač má výkon 210 W, což je mezi tyčovými modely velmi slušné. Sací síla je dostatečná a nepostřehli jsme problémy s žádnými nečistotami. Vysypací stanice All-in-One usnadňuje práci s vysavačem. Stačí jej na ni umístit a prachový koš je za chvíli opět čistý. Nabíjení je automatické po vložení do stanice. Vysavač má nízkou hmotnost, úklid je proto snadný.

Vysávání je opravdu důkladné a to i díky aerodynamickému designu, který optimalizuje proudění vzduchu. Domácnost je čistá a svěží, protože víceúrovňový filtrační mechanismus zadrží více než 99 procent prachu. Oceňujeme dlouhou výdrž baterie, na jedno nabití lze vysávat až hodinu. Potěšilo nás, že vysavač si zachoval svůj přibližný výkon během celého provozu. Ke konci se už snižoval, ale stále byl dostatečný. Baterie je vyměnitelná, takže po čase ji lze bez problémů vyměnit. Nabíjení je také poměrně rychlé, trvá 3,5 hodiny.

Samsung VS20A95823W/GE recenze

Výrobce důmyslně vymyslel údržbu vysavače. Zásobník je omyvatelný, stačí jej jen vyjmout a opláchnout pod tekoucí vodou. Vestavěná technologie Air Plus pak pravidelnými vibracemi uklizené zbytky vyprázdnila, aniž bychom se jich museli dotýkat. Líbí se nám zabudovaný LCD displej, který nás informoval o aktuálním stavu vysavače – například informace o zbývající výdrži baterie, sacím výkonu či o případném problému se zaseknutým kartáčem.

Velkou výhodou je ohebný nástavec Jet Dual Brush, který se dokáže dostat do těžko dostupných míst. Měkký váleček kartáčku zase saje vše, co je roztroušeno po zemi. Nylonové a gumové štětinky jsou šetrné k jakémukoli povrchu a dokáží vysát prach z koberců i štěrbin mezi parketami. Oceňujeme bohaté příslušenství, které nabízí výrobce. S nástavci je možné dostat se na rámy oken, pod gauč nebo do mezer mezi sedačkami v autě. Některé nástavce jsou přímo v balení, jiné lze dokoupit samostatně.

Nevýhody produktu

S vysavačem se nám pracovalo velmi dobře, ale trochu nás překvapila vyšší hlučnost. Očekávali jsme tišší chod, protože jiné tyčové vysavače, které jsme testovali, byly méně hlučné. Zklamala nás malá nádoba na prach, ta má objem pouhých 0,5 litru, její časté vysypání je proto nutností. Levnější vysavače nabízí větší nádoby. Na druhé straně, tento vysavač má důmyslně vymyšlené čištění nádoby. Minusem je i vysoká pořizovací cena. Za tuto cenu však obdržíte kvalitní produkt s velmi dobrým sacím výkonem a skvělou výdrží akumulátoru.

Tyčový vysavač Samsung VS20A95823W/GE recenze

Parametry

Typ vysavačetyčový
Hmotnost 2,7 kg
Hlučnost86 dB
Příkon210 W
Filtrcyklonový
Objem nádoby0,5 l
Vysávánísuché
Provedeníbezsáčkové
Napájeníakumulátorové
Doba nabíjení2,1 hodiny
BaterieLi-Ion
Kapacita baterie2 500 mAh
Doba provozu60 minut

Zkušenosti se Samsung VS20A95823W/GE

Vysavač si vysloužil pozitivní reakce. Uživatelé ocenili silný sací výkon, samočištění i krásný design. Plus dali za dobrou výdrž baterie a snadnou ovladatelnost. Ocenili hygieničnost a vhodnost pro alergiky. Jak uvedli, vysavač má nízkou hmotnost a baterie v pohodě vydrží vysát byt o velikosti 90 metrů čtverečních. Ocenili, že i chlupy zvířat lze dobře vysát a nádoba na prach je dostatečně velká. Překáželo jim, že multifunkční stanice All-in-One zabírá v bytě více místa a napájecí kabel nabíjecí stanice je krátký.

Recenze a zkušenosti s tyčovým vysavačem Samsung VS20A95823W/GE
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Samsung VS20A95823W/GE se pyšní chytrým filtračním systémem a praktickou vysypací stanicí All-in-One, je však dražší a má malou nádobu na prach. Větší nádobu nabízí například Klarstein Clean Butler 4G, popřípadě Xiaomi Mi G10. Vhodnou alternativou k vysavači Samsung může být také Dyson V15 Detect Absolute. Jedná se o prémiový vysavač, za který zaplatíte více než 15 000 Kč. Potěší vás skvělý sací výkon, dostatečně velká nádoba na prach i dobrá výdrž akumulátoru. Levnou alternativou může být ETA Moneto 3449 90000. Tento vysavač má velmi dobrou ergonomii, dostatek příslušenství v balení i slušnou výdrž na jedno nabití. V úvahu připadá i levný Hyundai VC 914. Ten se hodí nenáročným uživatelům pro průběžný a rychlý úklid domácnosti.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Ergonomický design a nízká hmotnost
Bohaté příslušenství v balení
Šikovný filtrační systém
Praktická vysýpací stanice All-in-One
Výborná výdrž akumulátoru
Velmi dobrý sací výkon

Negatíva

Vysoká pořizovací cena
Malý objem nádoby na prach
Vyšší hlučnost

Typ vysavače: tyčový ● Příkon: 210 W ● Hlučnost: 86 dB ● Filtr: cyklonový ● Objem nádoby: 0,5 litru ● Akumulátor: 2 500 mAh ● Doba provozu: 60 minut ● Hmotnost: 2,7 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)