Xiaomi Mi G10 tyčový vysavač – recenze

Moderní tyčový vysavač, který navzdory digitálnímu motoru překvapí slušným výkonem. Ten je dostačující k vysávání koberců i podlah. Potěší slušná výdrž baterie, v eco režimu dokáže pracovat až 65 minut. Velkou výhodou je chytrý točivý moment a 12cyklonová filtrace. Vysavač proto ocení i alergici. K nevýhodám patří vyšší pořizovací cena i vyšší hmotnost, která je při delším používání znát. Vysavač má dostatek příslušenství a praktický kartáč, který zamezuje namotávání vlasů. Bonusem je moderní design, integrovaný displej a v porovnání s jinými podobnými vysavači poměrně rychlé nabíjení.

Publikované: 26.09.2022
Aktualizované: 02.02.2023
Obsah článku:

Xiaomi Mi G10

Tyčový vysavač s příkonem 150 W, objem nádoby 0,6 litru, 12cyklonová filtrace, 3 000mAh akumulátor, doba provozu 65 min.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Za hlavní výhodu tohoto vysavače považujeme kvalitní HEPA filtr, který má 12cyklonovou filtraci. Vysavač je tak vhodný i pro alergiky, protože filtruje téměř sto procent nečistot. Plusem je také inteligentní točivý moment, ten dokáže vysávání přizpůsobit podle typu podlahy. Hodí se na tvrdé podlahy i na koberce. Vyzdvihujeme konstrukci kartáče, který zamezuje nežádoucímu namotávání vlasů. Tuto funkci ocení i majitelé domácích mazlíčků.

Xiaomi Mi G10 recenze

Motor je digitální, ale přesto umí podat dostatečný sací výkon. Ten je dokonce vyšší o 25 procent oproti předchozí generaci stejného modelu. Úklid je rychlý a pohodlný a potěšilo nás, že všechny vnitřní komponenty jsou omyvatelné. Plus dáváme za odnímatelnou baterii. Její výdrž je v rámci takových vysavačů nadprůměrná. V eco režimu dokáže pracovat až 65 minut. Následné nabíjení trvá přibližně 3,5 hodiny. Odnímatelná baterie funguje na principu click-in, manipulace s ní je proto opravdu jednoduchá.

Baterii lze nabíjet v nástěnném doku, zde se nabíjí i vysavač. Odnímatelný je také koš na odpad a velmi se těšíme z atraktivního designu. Zmíníme ještě zabudovaný barevný TFT displej, který přehledně zobrazuje nastavení režimů, aktuální stav baterie, proces nabíjení a další parametry. Vysavač lze rozdělit a poté jej používat jako ruční jednotku. Designem se hodí do moderní domácnosti.

Nevýhody produktu

S vysavačem se nám manipulovalo velmi dobře, ale musíme uznat, že je těžší a při delším používání je to cítit. Vysavač nedokáže stát sám, proto je nutné jej při pauze vždy o něco opřít, případně vložit do nabíjecího doku. Jsme zklamáni z toho, že HEPA filtr není součástí balení a také z toho, že navzdory vyšší pořizovací ceně výrobce do balení nepřidal extra akumulátor. Dodávaný držák na vysavač je dobře zkonstruován, ale nevejde se na něj veškeré příslušenství, některé kusy jsme museli skladovat samostatně. Vysavač nabízí dostatečný výkon a jako celek je fajn navzdory zmíněným drobným nedostatkům. Uvítali bychom nižší cenu.

Tyčový vysavač Xiaomi Mi G10

Parametry

Typ vysavačetyčový
Hlučnost79 dB
Příkon150 W
FiltrHEPA (12-cyklonová filtrace)
Objem nádoby0,6 l
Vysávánísuché
Provedeníbezsáčkové
Napájeníakumulátorové
Doba nabíjení3,5 hodiny
BaterieLi-Ion
Kapacita baterie3 000 mAh
Doba provozu65 minut

Zkušenosti s Xiaomi Mi G10

Vysavač se mezi uživateli těší oblibě. Oceňují jeho kvalitní provedení, bohaté příslušenství i skvělý sací výkon. Líbí se jim snadné čištění, držák na zeď a výdrž baterie. Plus dostal také za tichý chod, krásný design, dobrou filtraci a rychlé nabíjení. Překážela jim vyšší váha vysavače a fakt, že vysavač sám nestojí, ale je třeba ho vždy o něco opřít. Za minus spotřebitelé považují i to, že na držák nelze upevnit všechny nástavce dodávané s vysavačem. Některé je třeba skladovat zvlášť. Některým vadilo, že vysavač se rychle ušpiní, jelikož je bílý. Kritika padla také na cenu, která se některým zdála přehnaná.

Recenze a zkušenosti s tyčovým vysavačem Xiaomi Mi G10
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s tyčovým vysavačem Xiaomi Mi G10
Zdroj: Alza.cz

Alternativy

Xiaomi Mi G10 má inteligentní točivý moment a velmi dobrou výdrž baterie. Minusem je vyšší pořizovací cena. Pokud hledáte levnější alternativu, poohlédněte se například po vysavači Sencor SVC 8621TI, který potěší integrovanými LED světly a snadnou manipulací i čištěním. Jako levnější alternativa připadá v úvahu Makita DCL180Z. Navzdory nízko nastavené ceně nabízí bohaté příslušenství a velmi dobrou ergonomii. Konkurentem Xiaomi může být i Klarstein Clean Butler 4G s dostatečným výkonem i pro vysávání koberců, případně Samsung VS20A95823W/GE, který má výbornou výdrž akumulátoru.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Efektivita sacího výkonu na podlaze
Výkon v režimu Eco – 65 minut vysávání
Vhodný i na koberce s dlouhým vlasem

Negatíva

Efektivita v případě koberců s vyšším vlasem
Horší dostupnost náhradní baterie

Typ vysavače: tyčový ● Příkon: 150 W ● Hlučnost: 79 dB ● Filtr: 12cyklonová filtrace ● Objem nádoby: 0,6 litru ● Akumulátor: 3 000 mAh ● Doba provozu: 65 minut

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)