Hyundai VC914 tyčový vysavač – recenze

Levný tyčový vysavač s moderním designem a dostatkem příslušenství v balení. Potěší nízká hlučnost i v případě nejvyššího výkonu a zabudované LED osvětlení pro lepší úklid. Design je ergonomický a rozložením se z tyčového vysavače stane ruční. Minusem je velmi slabá výdrž baterie, na jedno nabití zvládá jen 25 minut. Pochvalu si nezaslouží ani nádoba na prach, která má objem 0,5 litru. Poměr ceny a kvality zpracování je dobrý, vysavač se hodí pro nenáročné uživatele, kteří chtějí rychle a průběžně uklízet nečekané smetí.

Publikované: 27.09.2022
Aktualizované: 02.02.2023
Obsah článku:

Hyundai VC914

Tyčový vysavač se 14,4V Li-Ion akumulátorem, objem nádoby 0,5 litru, HEPA filtr, doba provozu 25 min.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Vysavač se hodí pro rychlý a průběžný úklid. Je ideální volbou, když se vám nechce vytahovat klasický velký vysavač. Jelikož se jedná o produkt dva v jednom, stačí vysavač rozložit a stane se z něj ruční. Oceňujeme snadné ovládání i manipulaci díky ergonomické rukojeti. Ta se dá navíc sklopit. Líbí se nám, že výrobce nešetřil na příslušenství a v balení se nachází rotační turbokartáč pro běžné vysávání, dále štěrbinová hubice, která se hodí pro vysávání špatně dostupných míst a také kartáček s jemnými štětinkami pro šetrný úklid.

Hyundai VC 914 recenze

Vyzdvihujeme velmi tichý chod, maximální hlučnost dosahuje pouhých 75 dB, což je v rámci tyčových vysavačů opravdu dobrá hodnota. Líbí se nám světelná signalizace pro provoz a nabíjení a také bezdrátové provedení, které nás neomezovalo při žádné činnosti. Doba nabíjení se dá považovat za krátkou, porovnáme-li ji s jinými podobnými modely. Plné nabití trvá 3,5 hodiny. Plusem je, že dobíjení ruční části probíhá přímo v těle vysavače.

Vysavač je vybaven kvalitním HEPA filtrem, který účinně zabraňuje víření prachu po místnosti. K dispozici jsou dva režimy sání, přičemž režim ECO je šetrný. Integrované LED osvětlení zlepšuje viditelnost, viděli jsme tak i na drobnější smetí. Nádoba na prach je snadno odnímatelná, čištění je tedy bezproblémové. Zmíníme ještě teleskopickou troubu, kterou lze nastavit podle výšky uživatele. Kovová trubice je zároveň odolná vůči oděrům, což prodlužuje její životnost.

Nevýhody produktu

Velmi nás zklamala výdrž baterie, vysavač zvládá na jedno nabití jen 25 minut. I to závisí na způsobu používání a na sacím výkonu, jelikož k dispozici jsou dva režimy. Minus dáváme vysavači i za menší nádobu na prach. Ta má objem jen 0,5 litru, časté vysypání je proto nutné. Vzhledem k ceně vysavače objem nádoby nepovažujeme až za tak velké minus, protože i dražší modely mají podobný objem. Jako celek je vysavač fajn a hodí se pro rychlý a průběžný úklid.

Tyčový vysavač Hyundai VC 914

Parametry

Typ vysavačetyčový
Dva v jednomano
Hmotnost3,54 kg
Hlučnost75 dB
FiltrHEPA
Objem nádoby0,5 l
Vysávánísuché
Provedeníbezsáčkové
Napájeníakumulátorové
Doba nabíjení3,5 hodiny
Akumulátor14,4 V Li-Ion
Doba provozu25 minut

Zkušenosti s Hyundai VC914

Uživatelé ocenili, že vysavač má osvětlení a výdrž má podobnou jako dražší tyčové modely. Uvítali by lepší sací výkon a šikovněji vyřešené kladení na konektory. Nasazování na dok je podle více obtížné. Vyzdvihli nízkou hmotnost, tichý chod, cyklónový sběrač prachu a snadné vysypání. Plus dostal za to, že lze z něj udělat ruční vysavač. Některým překážela délka nabíjení a horší sání zvířecích chlupů. Celkově byli uživatelé s vysavačem spokojeni a vyzdvihli dobrý poměr ceny a kvality.

Recenze a zkušenosti s tyčovým vysavačem Hyundai VC914
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s tyčovým vysavačem Hyundai VC914
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s tyčovým vysavačem Hyundai VC914
Zdroj: Alza.cz

Alternativy

Tyčový vysavač Hyundai VC914 potěší tichým chodem i při nejvyšším výkonu. Má dobrý poměr ceny a kvality zpracování, ale velmi nízkou výdrž baterie. Na jedno nabití zvládá jen 25 minut. O něco lepší výdrž (40 minut) nabízí Makita DCL182Z, nicméně tento přístroj nemá akumulátor v balení a musí se dokoupit samostatně. Pokud hledáte vysavač za přijatelnou cenu a zároveň se slušnou výdrží, poohlédněte se po modelech ETA Supersonic 1231 90000Sencor SVC 8621TI nebo Xiaomi Mi Light. Všechny zmíněné vysavače potěší velmi dobrou ergonomií i možnost využívat je jako ruční přístroje. Konkurentem vysavače Hyundai může být také Klarstein Clean Butler 4G. Přestože výdrž baterie není nejlepší, nabízí obzvláště tichý chod a dostatečný výkon i pro vysávání koberců. Plusem je množství příslušenství v balení a hubice na hrany a rohy.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká hlučnost i v případě nejvyššího výkonu
Dobrý poměr ceny a kvality zpracování
Možnost jej využívat jako ruční vysavač
Ergonomická rukojeť a snadná manipulace

Negatíva

Slabá výdrž baterie (pouze 25 minut)
Malá nádoba na prach (0,5 litru)

Typ vysavače: tyčový ● Hlučnost: 75 dB ● Akumulátor: 14,4V Li-Ion ● Filtr: HEPA ● Objem nádoby: 0,5 litru ● Doba provozu: 25 minut ● Hmotnost: 3,54 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.4%)