Medela Freestyle Flex elektrická odsávačka mléka – recenze

Dvoufázovou odsávačku mléka Medela Freestyle Flex s technologií 2-Phase-Expression®, která simuluje přirozené sání děťátka, ocení všechny náročnější maminky, pro které je důležité šetrné, ale zejména rychlé odsávání mléka. Jedná se o dobíjecí duální akumulátorový model, který je určený k odsávání mléka z obou prsů současně.  

Publikované: 01.02.2022
Aktualizované: 26.05.2022
Obsah článku:

Medela Freestyle Flex

Elektrická dvoufázová odsávačka mléka, objem láhve/zásobníku 150 ml, napájení akumulátorové, regulace odsávání od −2 do 39 kPa, hmotnost 370 g.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Stejně jako odsávačka TrueLife Nutrio BP Electric patří Medela Freestyle Flex k modelům s integrovaným dobíjecím akumulátorem, který nabijete prostřednictvím USB kabelu. Na jedno nabití vydrží v provozu až po dobu 8 cyklů odsávání z obou prsů. Výdrž proto hodnotíme na jedničku s hvězdičkou. Odsávačka je lehká a kompaktní, takže i tento kousek můžeme doporučit jako vhodnou alternativu na cesty.

Odložený start

Odsávačka Freestyle Flex je určená k odsávání mléka z obou prsů najednou. Díky tzv. uzavřenému systému ji můžete použít i na jeden prs. Stačí, když nepoužívanou hadičku zasunete do pevné plastové střední části zařízení. Freestyle Flex disponuje funkcí odloženého startu (10 s), což oceníte zejména při duálním odsávání mléka. Má přesnou a širokou regulaci odsávání i stimulace laktace. Intenzitu podtlaku můžete nastavit v 9 stupních.

Medela Freestyle Flex recenze

Pokroková odsávačka mléka s bohatým příslušenstvím

Ovládání odsávačky zajišťuje podsvícený digitální panel, který slouží k jejímu zapnutí a vypnutí, pozastavení odsávání a jeho regulaci. Z doplňkových funkcí stojí za zmínku ochrana proti přetečení, která předchází vniknutí mléka do hadičky nebo motoru během procesu odsávání. Tento model tvoří jen několik částí, jeho montáž a demontáž jsou proto velmi jednoduché. Použité výrobní materiály neobsahují BPA, což pokládáme za velké pozitivum.

K benefitům tohoto modelu řadíme také velký počet doplňků. Kromě samotné odsávačky a motoru v balení naleznete příslušenství ke skladování odsátého mléka, jednu obyčejnou tašku na přenášení a chladicí tašku ke krátkodobému uskladnění mléka mimo domácnost, dva prsní nástavce Medela PersonalFit Flex™ o průměru 21 mm a dva nástavce o průměru 24 mm, čtyři láhve/zásobníky, jejichž obsah činí 150 ml, čtyři víčka a dva stojany na láhve a adaptér na nabíjení s USB konektorem.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Možnost odsávání mléka z jednoho nebo obou prsů
Vysoký výkon a přesná regulace
Bohaté příslušenství a jednoduchá obsluha

Negatíva

Vysoká pořizovací cena

Počet fází = 2 ● Objem láhve = 150 ml ● Regulace odsávání = 9stupňová ● Napájení = akumulátorové ● Hmotnost = 370 g

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)