Scalibor recenze antiparazitního obojku

K oblíbeným a dobře hodnoceným antiparazitickým obojkům patří i Intervet Scalibor Protectorband. Jde o obojek obsahující účinnou látku deltametrin, která je známá svými okamžitými odpuzujícími a rychle usmrcujícími účinky. Látka se uvolňuje stejně jako u obojku Foresto postupně, díky tření obojku o srst.

Publikované: 08.04.2021
Aktualizované: 12.07.2021

Scalibor obojek

Účinná látka deltametrin se uvolňuje postupně do tukové vrstvy pokožky, účinnost proti klíšťatům, komárům a pakomárům je 6 měsíců.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Podobný je i princip fungování – jeden až dva týdny trvá, než se přes tukovou vrstvu pokožky rozšíří látka po celém těle. Následně poskytuje 100% ochranu před klíšťaty a komáry.

Ani tento obojek nezapáchá, což je způsobené uvolňováním látek do tukové vrstvy, ne do vzduchu. Jako výhodu vnímáme voděodolnost obojku, který přežije koupání v rybníku i procházky v dešti. Trochu nás zamrzelo, že není vhodné koupání se šampónem. Obojek je třeba vždy sundat. Když máte kromě psa doma i kočku, není Intervet Scalibor Protectorband pro vás vhodný. Obsažené látky jsou totiž pro kočky nebezpečné.

Klady a Zápory

Poměr cena/kvalita
Vysoká účinnost proti klíšťatům a komárům
Vhodný pro gravidní a kojící feny

Neúčinkuje proti blechám

Typ: Obojek ● Účinnost: 6 měsíců ● Proti klíšťatům: ano ● Proti blechám: ne ● Proti všenkám: ne ● Proti komárům: ano ● Vhodný pro gravidní a kojící feny: ano


Nejlepší obojky, pipety a repelenty pro psy proti klíšťatům

Obojek vs. pipeta vs. tabletka pro psy proti klíšťatům K nejčastějším produktům, které majitelé psů v boji proti klíšťatům používají, patří obojky, pipety a tablety. K méně častým volbám, zejména kvůli krátkodobé účinnosti, se řadí repelenty/spreje a šampony. Obojek proti klíšťatům Antiparazitní obojky jsou spolu s pipetami a tabletami nejrozšířenějším způsobem ochrany pejsků před... Přečíst článek

Hodnocení:
(81.4%)