Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2 bezdrátová sluchátka do uší – recenze

Levná bezdrátová sluchátka s pěkným a kompaktním designem, která potěší nenáročné uživatele. Nabízejí rychlé párování s mobilem a kvalitní zvukový projev. Zklame výdrž baterie či starší nabíjecí konektor microUSB. Pokud hledáte sluchátka na sportovní aktivity, poohlédněte se po jiných, tato totiž nejsou odolná proti vodě, potu ani prachu. Za danou cenu se však jedná o povedený produkt.

Publikované: 09.09.2022
Aktualizované: 27.01.2023
Obsah článku:

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

Sluchátka do uší bez ANC technologie, výdrž na jedno nabití max. 12 hodin, bluetooth 5.0, mikrofon.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Levná sluchátka s minimalistickým designem typickým pro značku Xiaomi. Nabízejí slušný zvuk a stabilní připojení. Uspokojí hlavně méně náročné uživatele, kteří si chtějí vychutnávat svobodu bez jakýchkoli kabelů. Velmi nás potěšilo, že sluchátka lze používat i jednotlivě v režimu Single-ear. Je to skvělé například pro handsfree nebo když jsme chtěli mít přehled o dění v okolí. Tento režim se aktivuje automaticky po nasazení jednoho sluchátka. Když jsme si nasadili i druhé, automaticky se sluchátka přepnula do režimu Double-ear.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2 recenze

Oceňujeme rychlé párování s mobilem. Není nutné žádné komplikované nastavení. Připojení bluetooth 5.0 je stabilní a během našeho testu jsme nezaznamenali žádné výpadky. Ovládání probíhá pomocí jediného tlačítka. Tím lze přijmout nebo odmítnout telefonický hovor, pozastavit nebo spustit skladbu či přivolat hlasového asistenta. Zvuk je dostatečně vyladěný a sluchátka dokážou slušně potlačit okolní šum.

Součástí balení byly také ušní koncovky ve třech velikostech. Je to klasika mnoha výrobců a jinak to není ani u tohoto produktu. Sluchátka jsou pohodlná. Nosili se nám dobře a v uších drželi i při sportovní aktivitě. Pouzdro je sice plastové, ale působí kvalitně. Kromě toho, že sluchátka chrání, také je nabíjí a prodlužuje tím možnost jejich používání.

Nevýhody produktu

Zklamala nás výdrž baterie, oproti některým konkurenčním produktům je opravdu nízká. Nabité dokážou hrát přibližně 4 hodiny a spolu s nabíjecím pouzdrem jsme se vyšplhali na cca 12 hodin. O celodenním poslechu hudby jsme tak mohli jenom zdát. Minus dáváme i za starší konektor. Pouzdro se totiž nabíjí prostřednictvím microUSB. Většina výrobců přešla na USB-C, které nabízí rychlejší nabíjení. Třeba dodat, že sluchátka nejsou odolná proti vodě a prachu, do terénu se tak moc nehodí. Za danou cenu jsou ale velmi dobré a chcete-li hudbu nebo podcasty poslouchat jen občasně, mohou uspokojit vaše požadavky.

Bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

Parametry

Konstrukcedo uší
Kmitočet20 – 20 000 Hz
Impedance16 ohm
KonektormicroUSB
Typ sluchátekštuple
Hmotnost sluchátka4,2 g
Mikrofonano
Velikost měniče7,2 mm
Přenos signálubezdrátový
Bluetooth5.0
Ovládání hlasitostiano
ANCne
Doba přehrávání12 hodin

Zkušenosti s Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

Sluchátka jsou mezi uživateli populární díky jejich nízké ceně. Oceňují kvalitu zvuku, dobré držení v uších, snadné ovládání a párování či kompaktnost. Překáželo jim, že sluchátka se občas nenabíjejí správně a baterie má kratší životnost. Za minus označili absenci indikace nabití, komplikované vybírání z pouzdra či nízkou hlasitost při telefonování. Některým spotřebitelům se sluchátka pokazila po pár dnech používání a některým nevyhovovala ani jedna velikost špuntů do uší.

Recenze a zkušenosti se sluchátky Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti se sluchátky Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2
Zdroj: Mall.sk

Alternativy

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2 jsou levná sluchátka se slušným zvukovým projevem, mají však nízkou výdrž baterie a k nabíjení používají starší konektor microUSB. Podobně je na tom i ještě levnější model Xiaomi Redmi Buds 3 Lite. Pokud hledáte sluchátka se skvělou výdrží baterie, poohlédněte se například po Niceboy Hive Podsie 3, které s pouzdrem nabízejí až 35 hodin poslechu. Velmi dobrou výdrž 32 hodin mají také sluchátka QCY T2C. Tyto mají výborný poměr ceny a kvality a jsou odolné proti vodě, potu i prachu. Pro náročnější uživatele doporučujeme JBL Tune 225TWS. Tato sluchátka mají kvalitní zvuk a výrazné basy. Obstojně vám zahrají i Huawei FreeBuds 4i se zdařilou a odolnou konstrukcí.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Slušný zvukový projev
Rychlé párování s mobilem
Pěkný a kompaktní design

Negatíva

Nízká výdrž baterie
Starší konektor microUSB
Absence odolnosti proti vodě

Konstrukce: do uší ● Rozsah: 20 Hz – 20 000 Hz ● Mikrofon: ano ● Ovládání hlasitosti: ne ● ANC: ne ● Odolnost vůči vodě: ne ● Doba přehrávání: 12 hodin

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)