Huawei FreeBuds 4i bezdrátová sluchátka do uší – recenze

Cenově dostupná sluchátka s designem, za který by se nemusely stydět ani dražší modely. Potěší slušnou výdrží baterie i podporou rychlého nabíjení. Za 10 minut získáte energii na čtyři hodiny poslechu hudby. Sluchátka mají vyvážený zvuk, vyznačují se kvalitním zpracováním a podporují aktivní potlačování okolního hluku. Plusem je moderní konektor USB-C či odolnost proti vodě a prachu. Na žádné zásadní nevýhody jsme v průběhu testování nepřišli.

Publikované: 09.09.2022
Aktualizované: 27.01.2023
Obsah článku:

Huawei FreeBuds 4i

Špuntová sluchátka s ANC technologií, 10mm měnič, výdrž na jedno nabití 10 hodin, bluetooth 5.2.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Sluchátka jsou kvalitně zpracována a svým designem připomínají dražší modely. Oceňujeme citlivé měniče, díky kterým je zvuk sytý a basy jsou hluboké. Velké plus si vyslouží za aktivní potlačování okolního hluku. Tato funkce se nám osvědčila v praxi při handsfree hovorech. Druhá strana nám rozuměla i v hlučném nebo větrném prostředí. Moderní technologie dokáže přenášený hlas vylepšit a eliminovat nežádoucí šumy.

Vyzdvihujeme, že integrovaný mikrofon umí automaticky rozeznat zdroj hluku a nastavit jeho tlumení. Pokud jsme chtěli okolí přece jen slyšet, jednoduše jsme aktivovali speciální režim, díky kterému k nám pronikly lidské hlasy i jiné zvuky z okolí.

Huawei FreeBuds 4i recenze

Design sluchátek je ergonomický, proto jsme se cítili pohodlně i při delším nošení. Výdrž baterie je průměrná. Na jedno nabití dokáží fungovat 10 hodin a s nabíjecím pouzdrem lze výdrž prodloužit o dalších 12 hodin. Dohromady jsme tak měli k dispozici cca 22 hodin poslechu hudby nebo handsfree telefonování. Plusem je podpora rychlého nabíjení. Za 10 minut jsou sluchátka připravena na 4 hodiny používání.

Obsluha sluchátek je nenáročná, stačí je propojit s mobilem a poté se po každém vyjmutí z nabíjecího pouzdra k mobilu automaticky připojí. K ovládání slouží dotykové senzory a pomocí několika gest jsme mohli ovládat přehrávání hudby, hlasitost či přijímat telefonické hovory.

Nevýhody produktu

Sluchátka nás mile překvapila po všech stránkách. Zvuk je vyvážený, design pěkný, ovládání jednoduché a výdrž baterie slušná. Možná by nás potěšilo jednodušší vyjímání sluchátek z nabíjecího pouzdra, ale s tímto problémem se potýká většina modelů, proto to nepovažujeme za zásadní nevýhodu. Na žádná jiná negativa jsme během našeho testu nepřišli.

Bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds 4i

Parametry

Konstrukcedo uší
Citlivost110 dB/mW
Kmitočet20 Hz – 20 000 Hz
KonektorUSB-C
Typ sluchátekštuple
Hmotnost11 g
Mikrofonano
Velikost měniče10 mm
Přenos signálubezdrátový
Bluetooth5.2
Ovládání hlasitostiano
ANCano
Max. doba provozu22 hodin

Zkušenosti s Huawei FreeBuds 4i

Sluchátka si vysloužila samou chválu a na negativní reakce od uživatelů jsme natrefili jen ojediněle. Ocenili pěkný design, kvalitní zvuk i cenovou dostupnost. Zvuk dokonce převýšil očekávání některých spotřebitelů, jiným zase vadilo méně basů, ale je to věc vkusu. Plus dostaly za výdrž baterie, aktivní potlačování okolního hluku i rychlé nabíjení. Sluchátka jsou kompatibilní s mnoha mobilními telefony a nejen se značkou Huawei.

Recenze a zkušenosti se sluchátky Huawei FreeBuds 4i
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti se sluchátky Huawei FreeBuds 4i
Zdroj: Mall.cz

Alternativy

Huawei FreeBuds 4i mají aktivní potlačování okolního hluku a podporují rychlé nabíjení. Jsou však o něco dražší. Pokud hledáte levnější alternativu, zaujmout vás mohou například Niceboy Hive Podsie 3. Tyto sice nemají aktivní potlačování hluku, ale integrované mikrofony umí odfiltrovat okolní šum. Aktivní potlačování hluku nabízejí například Apple AirPods Pro, ale u těchto si nachystejte několik tisíc korun. Velmi dobré odfiltrování okolního hluku nabízí také levnější model Apple AirPods. Ale stále jde o sluchátka cenové kategorie nad 3 000 Kč. Pro kvalitní a vyvážený zvuk sáhněte například po JBL Tune 225TWS. Tato sluchátka velmi dobře drží v uších.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vyvážený a kvalitní zvuk
Aktivní potlačování hluku
Podpora rychlého nabíjení
Slušná výdrž na jedno nabití
Zdařilá konstrukce
Odolnost proti vodě a prachu

Negatíva

Průměrná výdrž baterie
Obtížnější vyjímání z pouzdra

Konstrukce: do uší ● Citlivost: 110 dB/mW ● Rozsah: 20 Hz – 20 000 Hz ● Mikrofon: ano ● Ovládání hlasitosti: ano ● ANC: ano ● Doba přehrávání: 22 hodin

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.8%)