Sekačky Husqvarna

Sekačky Husqvarna – recenze, zkušenosti, cena. Aku, robotická, vřetenová nebo bubnová sekačka?

Švédská společnost Husqvarna je jedním z největších výrobců zahradní techniky a nářadí na světě. Svou dráhu odstartovala již v roce 1689. Specializuje se na výrobu strojů pro práci v lese, parku či zahradě. Mezi nimi naleznete i velmi kvalitní sekačky, které jsme podrobili testování. Mezi několika výrobky jsme vybrali vítěze, kterým se stala benzinová sekačka Husqvarna LC 353 AWD. Více se však dozvíte, budete-li pokračovat ve čtení.

Publikované: 31.08.2022
Aktualizované: 04.04.2024

Jakou sekačku Husqvarna koupit?

Zahradní sekačka je pomocník, který nesmí chybět v žádné zahradě. Její výběr nemusí být jednoduchý. Společnost Husqvarna dodává na trh celou řadu sekaček v různých kategoriích. Ty se od sebe liší pohonem, velikostí, funkcemi i cenou. Jelikož sekačky Husqvarna se pohybují ve vyšší cenové kategorii, jejich výběr byste si měli důkladně promyslet. O kvalitu se však bát nemusíte, značku Husqvarna zná asi každý, kdo se zabývá dílenskou a zahradní technikou. Při výběru určitě zohledňujte především vlastní požadavky. Máte-li v nich jasno, možná si najdete svého favorita mezi našimi TOP produkty. Ty jsme navíc ocenili speciálními štítky. Pokud nemáte čas číst rozsáhlé recenze, věříme, že vám pomůže právě náš rychlý přehled produktů.

Názov Hodnotenie Detail
Husqvarna LC 353AWD   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Husqvarna LC 137i   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Husqvarna LC 356VP   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Husqvarna LC 353AWD

Husqvarna LC 353AWD

Benzinová sekačka o výkonu 3,6 kW, šířka záběru 53 cm, nastavení výšky sečení, pohon 4 × 4, 65litrový sběrný koš.

Zobrazit více info

Tato robustní a vysoce výkonná sekačka je poháněna benzinovým motorem. S výkonem 3,6 kW je vynikající volbou k sečení větších zahrad. Díky pohonu všech kol si poradí i s horším, kopcovitým terénem a také s málo udržovanými plochami s vyšší trávou. Šířka záběru činí 53 cm. Konstrukce je vyrobena z odolné svařované oceli, proto počítejte s vyšší váhou. Ta dosahuje přibližně 42 kg. Vyzdvihujeme objemný, 65litrový sběrný koš.

Cenový trhák
Husqvarna LC 137i

Husqvarna LC 137i

Akumulátorová sekačka s výkonem 0,5 kW, šířka záběru 37,5 cm, 40litrový sběrný koš, nastavení výšky sečení.

Zobrazit více info

Z nižší cenové kategorie vás může zaujmout právě tato akumulátorová sekačka. Jednoduše se ovládá a ke komfortnímu používání určitě přispěje ergonomická rukojeť. Má nízkou hmotnost – kolem 15 kg, a proto ji ocení i ženy. Je ideální k sečení malých trávníků nebo členitých ploch. Plusem je tichý chod. Šířka záběru dosahuje 37,5 cm a objem sběrného koše 40 litrů. Sekačka je kompatibilní s 36V akumulátorovým systémem Husqvarna. Tento model je však dodáván s akumulátorem i nabíječkou.

Náš TIP
Husqvarna LC 356VP

Husqvarna LC 356VP

Benzinová sekačka s výkonem 3,1 kW, šířka záběru 56 cm, nastavení výšky sečení, 75litrový sběrný koš, zadní kola s pohonem.

Zobrazit více info

U spotřebitelů je oblíbená benzinová sekačka Husqvarna LC 356VP. Její výkon dosahuje 3,1 kW a pracovní kapacita 1 000 m2. Je vybavena lehce startovacím motorem s variabilní rychlostí pojezdu. Maximální rychlost dopředu je 4,5 km/h. Jejím plusem je velkokapacitní, 75litrový sběrný koš a široký, 56cm záběr střihu. Naopak za nevýhodu považujeme vyšší hmotnost, a sice 37,5 kg.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Jak začít se samotným výběrem sekačky? Důležité je vybrat, jaký pohon upřednostňujete a pak si dát pozor na důležité parametry. Ty jsme pro vás seřadili podle důležitosti. Sekačka se stane vaším dlouholetým pomocníkem, proto její výběr nepodceňujte. Prvním krokem úspěchu je důkladné prostudování technických parametrů. Ty se odlišují podle typu pohonu. Obecně je důležitá hlavně kvalita sečení.

Jako první se tedy zaměřte na výkon. Podle něj víte, jakou kapacitu sekačka zvládne posekat. Za rychlost sečení bude odpovídat šířka záběru. Důležitý je také objem sběrného koše. Ovládání a manipulace je také podstatná. Je vhodné vybrat si sekačku s pojezdem, díky které se bez větší námahy dostanete i do kopce. Nezapomeňte ani na celkovou ergonomii a nastavitelnost. Sekačky Husqvarna se vyznačují vysokou kvalitou materiálů a většina z nich disponuje také mnoha užitečnými funkcemi, které vám usnadní sečení.

Kvalita kosenia
Výkon kosačky
Pracovná kapacita
Šírka záberu
Ovládanie a manipulácia
Kvalita použitých materiálov
Objem koša
Doplnkové funkcie
Príslušenstvo
Hmotnosť
Hlučnosť
Cena

Stejně důležitým a někdy i rozhodujícím parametrem jsou spotřebitelské recenze. Dozvíte se tak o produktu nejen jeho parametry, ale také výhody a nevýhody. Všechny tyto informace máte dostupné na jednom místě a to v našem testu. Názory spotřebitelů jsme shromažďovali z českých, ale i zahraničních zdrojů. S informacemi, názory a dostupností nám pomohl cenový prohlížeč Heureka.cz. Konkrétní produkty značky Husqvarna si můžete prohlédnout i na jejich oficiální webové stránce Husqvarna.com.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci určení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak množství času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze sekaček Husqvarna

Cílem našeho srovnávacího testu sekaček Husqvarna bylo pomoci co největšímu počtu zákazníků. Proto vám představíme modely v různých kategoriích. Pro tuto společnost jsou charakteristické hlavně robustní benzinové sekačky. Do popředí se však časem dostaly i akumulátorové či dokonce robotické sekačky. Z trhu se vytrácejí jejich ruční sekačky a také jejich elektrické sekačky. V tomto testu jsme pro vás otestovali nejlepší modely ve všech dostupných kategoriích a řada z nich si zasloužila speciální štítky. Pokud se neumíte rozhodnout, kterou si máte vybrat, tak věnujte svůj čas a začtěte se do našeho článku. V recenzích porovnáváme jednotlivé výše zmíněné parametry, zaměříme se na plusy i minusy, a dozvíte se také názory spotřebitelů. Naše recenze jsou nezávislé a objektivní. Žádný z produktů není propagován.

Víťaz testu

Husqvarna LC 353AWD

Benzinová sekačka o výkonu 3,6 kW, šířka záběru 53 cm, nastavení výšky sečení, pohon 4 × 4, 65litrový sběrný koš.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V našem testu si titul vítěze zasloužila benzinová sekačka Husqvarna LC 353 AWD. V nabídce společnosti Husqvarna dominují právě robustní benzinové sekačky. Tato sekačka dosahuje výkonu 3,6 kW a pomůže vám při údržbě velkých trávníků. Díky pohonu všech čtyř kol si poradí i s horším, kopcovitým terénem a také s málo udržovanými plochami s vyšší trávou. Maximální rychlost dopředu je 4,8 km/h. Sekačka umožňuje tři způsoby sečení trávy a kromě toho má také mnoho nastavení či různé doplňkové funkce.

Šířka záběru činí 53 cm. Výšku sečení si můžete vybrat z devíti poloh. Maximální výška sečení může dosahovat 101,6 mm a minimální 25,4 mm. Vyzdvihujeme objemný, 65litrový sběrný koš. Namísto něj můžete využít i zadní vyhazování posečené trávy. Konstrukce je vyrobena z odolné svařované oceli, ale počítejte s vyšší váhou. Ta dosahuje cca 42 kg. Obsluhu těžší sekačky se výrobci snažili zpříjemnit sklopnou, měkkou rukojetí. Tu si můžete nastavit, do jaké výšky potřebujete.

Sekačka je vynikající volbou k sečení větších zahrad ve svažitém terénu. U tohoto modelu počítejte s vyšší cenou, ale pokud hledáte kvalitní sekačku, nebudete litovat. Je také vhodná pro profesionály. Ve spotřebitelských recenzích se často skloňují pozitivní názory na výkon, robustnost a pohon všech kol, který je využitelný na hůře dostupných místech. Minusem může být hlučnější chod, který je však vzhledem k vysokému výkonu pochopitelný. Řada zákazníků by ocenila možnost ovládání plynu a také boční vyhazování trávy.

Pozitíva

Robustní konstrukce
Řada funkcí
Výkonnost

Negatíva

Vyšší cena
Chybí možnost ovládání plynu
Vyšší hmotnost

Typ sekačky: benzinová ● Výkon: 3,6 kW ● Šířka záběru: 53 cm ● Počet výšek sečení: 9 ● Systém pohonu: všechna kola ● Objem sběrného koše: 65 l ● Hmotnost: 41,7 kg ● Hlučnost: 83,3 dB ● Materiál skeletu: ocel

Cenový trhák

Husqvarna LC 137i

Akumulátorová sekačka s výkonem 0,5 kW, šířka záběru 37,5 cm, 40litrový sběrný koš, nastavení výšky sečení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Sekačky Husqvarna nejsou na trhu nejlevnějším zbožím, ale pokud neplánujete utratit mnoho peněz, může se vám líbit model Husqvarna LC 137i. Tato sekačka je poháněna akumulátorem, který je spolu s nabíječkou součástí balení. Akumulátorová zařízení se dostávají čím dál více do popředí. Jejich výhodou je jednoduchost ovládání a komfortní používání. Sekačka má nízkou hmotnost, která dosahuje 15 kg. Kompaktní skelet z ABS plastu a ergonomická rukojeť přispívají k nenáročnému užívání. Lehce sklopná, nastavitelná rukojeť a dvě integrované zvedací rukojeti usnadňují skladování a přepravu sekačky.

Myslíme si, že s touto sekačkou si poradí i ženy. V porovnání s předchozím modelem benzinové sekačky Husqvarna LC 353AWD má tento model nižší výkon. Je ideální k sečení malých trávníků nebo členitých ploch. Sekačku nastartujete jednoduše uvolněním pojistky a stisknutím páky. Čistý výkon v případě přednastavených otáček dosahuje 0,5 kW. Pokud vás zajímá šířka záběru, ta činí 37,5 cm a sběrný koš disponuje kapacitou 40 litrů. Výšku sečení si můžete nastavit ze sedmi poloh, a to od 25 mm do 75 mm.

Tato malá a lehká sekačka vám umožní rychle a tiše posekat zahradu na jedno nabití. Nízká hladina hluku zlepšuje pracovní podmínky a snižuje rušivý efekt pro okolí. Sekačka je kompatibilní s 36V akumulátorovým systémem Husqvarna. Mile nás překvapilo, že je tento model dodáván s akumulátorem a nabíječkou. Ovládání sekačky je nenáročné, ale pokud by disponovala pojezdem, dosáhla by ještě vyšší úrovně. Na výběr máte tři metody sečení – sběr, mulčování a zadní vyhazování. I přes nižší výkon a slabší parametry si jistě najde své příznivce. Kvalita zpracování i u tohoto modelu opět boduje.

Pozitíva

Nízká cena
Akumulátor s nabíječkou jsou součástí balení
Nízká hmotnost

Negatíva

Nižší výkon
Vhodná pro menší zahrady
Bez pohonu

Typ sekačky: akumulátorová ● Výkon: 0,5 kW ● Šířka záběru: 37,5 cm ● Počet výšek sečení: 7 ● Systém pohonu: bez pojezdu ● Objem sběrného koše: 40 l ● Hmotnost: 15 kg ● Hlučnost: 77 dB ● Materiál skeletu: ABS plast

Náš TIP

Husqvarna LC 356VP

Benzinová sekačka s výkonem 3,1 kW, šířka záběru 56 cm, nastavení výšky sečení, 75litrový sběrný koš, zadní kola s pohonem.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Další model, který je u spotřebitelů oblíbený, doporučuje i naše redakce. Jedná se o benzinovou sekačku Husqvarna LC 356VP. Je srovnatelná s vítězem testu Husqvarna LC 353AWD, se kterým má podobné technické parametry a blízké si jsou také cenově. Každý ze zmíněných modelů však vyniká v něčem jiném.

Tato robustní sekačka dosahuje výkonu až 3 100 W. Její pracovní kapacita je 1 000 m2. U takto velkých zahrad určitě oceníte vlastní pohon, kterým naštěstí disponuje. Je vybavena snadno startovacím motorem s variabilní rychlostí pojezdu. Maximální rychlost vpřed činí 4,5 km/h. Ovládání plynu není možné. Co však sekačka umožňuje, je nastavení poloh sečení. Výšku sečení můžete nastavit výběrem ze sedmi poloh. Maximální výška činí 75 mm a minimální 25 mm.

Šířku záběru má tento model dokonce větší než vítěz testu. Celkem 56cm ocelové žací ústrojí nabízí i možnost bočního vyhazování posečené trávy. Vyzdvihujeme také velký objem sběrného koše, který má kapacitu až 75 litrů. Díky tomuto velkému koši a kvalitnímu sběracímu žacímu noži sekačka zanechává na trávníku méně ústřižků a posečený trávník má úhledný, profesionální vzhled. Práce se sekačkou je až na vyšší hmotnost jednoduchá, a to díky ergonomické a sklopné rukojeti. Pohodlné vyprázdnění sběrného koše a snadno nastavitelná výška sečení usnadňují manipulaci se sekačkou.

Nevýhodou je, že nemá spojku. Chybí jí také mulčovací souprava, kterou si však můžete dokoupit. Zmíněná vyšší hmotnost dosahuje 37,5 kg, což je u benzinových sekaček častou nevýhodou. I když má každý model určité nedostatky, pozitivních vlastností má mnohem víc. Konkrétně tento model se pyšní mnoha pozitivními ohlasy ze strany spotřebitelů. Ti vyzdvihují výkonný motor, velký koš i kvalitu použitého materiálu. Za vyšší cenu si pořídíte pomocníka na velké plochy, který vám bude sloužit dlouhá léta.

Pozitíva

Vysoký výkon
Vlastní pohon
Velký objem sběrného koše

Negatíva

Chybí spojka
Vysoká hmotnost
Bez mulčovací soupravy

Typ sekačky: benzinová ● Výkon: 3,1 kW ● Šířka záběru: 56 cm ● Počet výšek sečení: 7 ● Systém pohonu: zadní kola s pohonem ● Objem sběrného koše: 75 l ● Hmotnost: 37,5 kg ● Hlučnost: 87 dB ● Materiál skeletu: ocel

Lacná kvalita

Husqvarna LC 247S

Benzinová sekačka s výkonem 2,2 kW, šířka záběru 47 cm, nastavení výšky sečení, 55litrový sběrný koš, zadní kola s pohonem.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud zvažujete koupi benzinové sekačky Husqvarna a modely Husqvarna LC 353AWD a Husqvarna LC 356VP jsou pro vás zbytečně výkonné nebo cenově nedostupné, řešením pro vás může být model Husqvarna LC 247S. Tato sekačka je dostatečně výkonná, ale zároveň potěší přijatelnou cenou. Čistý výkon dosahuje 2,2 kW. Disponuje vlastním pohonem, který pohání zadní kola. Maximální rychlost vpřed činí 4 km/h. Sekačka je osazena výkonným motorem Husqvarna s automatickým sytičem.

Oproti předchozím zmiňovaným modelům má i o něco menší, 47 cm široký pracovní záběr. Sekačka váží 29,5 kg a díky vlastnímu pohonu se s ní bude pracovat jednodušeji. Nosná konstrukce není vyrobena z oceli, ale z odolného kompozitu. Sklopná a ergonomická rukojeť se postará o pohodlnou obsluhu a skladování. Snadným nastavením výšky sečení a intuitivním ovládáním si rovněž usnadníte práci. Na výběr máte ze šesti výšek od 20 mm do 75 mm. Po skončení určitě oceníte snadné složení rukojeti za účelem jednoduché přepravy a skladování. Abychom nezapomněli, posečená tráva se při sečení sbírá do sběrného koše o objemu 55 litrů.

S touto sekačkou na trávu pro vás bude údržba středně velkého trávníku opravdovým potěšením. Její pracovní kapacita dosahuje uspokojivých 800 m2. Stejně jako u předchozích modelů chybí možnost ovládání plynu. Pokud trávník plánujete i mulčovat, sadu na tuto činnost si musíte dokoupit zvlášť. Stejně jako spotřebitelé pozitivně hodnotíme jednoduché používání, výbornou ergonomii, snadné startování i přijatelnou hmotnost. S touto sekačkou vám údržba trávníku půjde snadno. Za minus můžeme považovat nižší výkon či pracovní záběr, ale právě toto může být pro mnohé kupující výhodou.

Pozitíva

Přijatelná cena
Jednoduché ovládání
Ergonomie

Negatíva

Chybí možnost ovládání plynu
Slabší výkon

Typ sekačky: benzinová ● Výkon: 2,2 kW ● Šířka záběru: 47 cm ● Počet výšek sečení: 6 ● Systém pohonu: zadní kola s pohonem ● Objem sběrného koše: 55 l ● Hmotnost: 29,5 kg ● Hlučnost: 84 dB ● Materiál skeletu: kompozit

Pre náročných

Husqvarna Automower 535 AWD

Robotická sekačka s kapacitou akumulátoru 5 Ah, šířka záběru 22 cm, max. pracovní plocha 3 500 m2, max. sklon 70 %.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Tento výrobek je určen primárně pro úzkou skupinu náročnějších uživatelů. Jedná se o inovativní robotickou sekačku Husqvarna Automower 535 AWD. Jde o produkt z vysoké cenové kategorie. To, zda je sekačka hodna své ceny, posuďte sami.

Disponuje mnoha pokrokovými funkcemi. O sečení se postará díky chytrým technologiím, které přizpůsobí délku a rozsah sečení podle přírůstku trávy. Tato vysoce výkonná sekačka je určena k profesionálnímu použití a docílíte s ní ukázkového trávníku. Pohon všech kol se postará o spolehlivý provoz i v náročnějším terénu. Zvládne údržbu velkého trávníku o rozloze až 3 500 m2. Velká kola s hrubým vzorem poskytují trakci na svazích do sklonu 70 %. Sekačku pohání akumulátor Li-Ion s kapacitou 5 Ah. Průměrná doba sečení na jedno nabití dosahuje 100 minut. Vzhledem k ceně bychom očekávali delší dobu. Plusem je krátká doba nabíjení, které má trvat pouhých 30 minut.

Zahájit sečení může přístroj z pěti různých startovacích míst. Šířka záběru 22 cm je nižší než u klasických sekaček, ale to vám vadit nemusí, protože přístroj seká sám. Výšku sečení si můžete nastavit od 30 mm do 70 mm. Ani údaj o hmotnosti pro vás nemusí být důležitý, ovšem pokud vás to zajímá, přístroj váží 17 kg. Potěší vás tichý chod, který nebude rušit vás ani sousedy. Uživatelé jistě ocení ochranu před krádeží pomocí zvukového alarmu a zámek s PIN kódem.

Sekačka je vybavena špičkovým ovládáním pro jednoduchou a efektivní interakci, detekcí objektů pomocí ultrazvukové technologie a dálkovým ovládáním. Sekačku lze dálkově monitorovat pomocí aplikace Husqvarna Fleet Services. Integrovaný systém GPS vytváří mapu zahrady a registruje, které části už sekačka sekala. Vestavěné senzory zase zabraňují vážným kolizím s okolními objekty. Po vybití dokáže sekačka automaticky vyhledat nabíjecí stanici, proto nad ní nemusíte mít stálý dohled. Je navržena tak, aby fungovala sama bez dozoru a bez ohledu na povětrnostní podmínky.

S pohonem všech kol si sekačka poradí i s nejstrmějšími zahradami. Jelikož se jedná o neobvyklý produkt za vysokou cenu, spotřebitelských recenzí není k dispozici mnoho. Řada funkcí a pozitiv nás přesvědčila o tom, že pokud si přístroj můžete dovolit, nebudete svého rozhodnutí litovat. Hodně kupujících však určitě odradí vysoká cena.

Pozitíva

Špičkový výkon
Inovativní funkce
Precizní sečení trávy

Negatíva

Vysoká cena

Typ sekačky: robotická ● Pracovní kapacita: 3 500 m2 ● Šířka záběru: 22 cm ● Kapacita akumulátoru: 5 Ah ● Doba sečení na jedno nabití: 100 min. ● Standardní doba nabíjení: 30 min. ● Maximální sklon: 70 % ● Maximální aktivní doba: 24 h ● Hmotnost: 17 kg ● Hlučnost: 60 dB ● Systém pohonu: všechna kola ● Ovládání: prostřednictvím aplikace

Husqvarna Automower 420

Robotická sekačka s kapacitou akumulátoru 4 Ah, šířka záběru 24 cm, max. pracovní kapacita 2 200 m2, max. sklon 45 %.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pohráváte si s myšlenkou, že si pořídíte robotickou sekačku? Uznáváme, že předchozí model Husqvarna Automower 535 AWD asi není pro každého. Pro srovnání vám přinášíme další model robotické sekačky, který je již cenově dostupnější, a je jím Automower 420. Oproti předchozímu modelu má o něco slabší parametry, ale z hlediska kvality a výkonu stále zaujímá přední místo.

Chytré technologie přizpůsobí délku a rozsah sečení podle přírůstku trávy. Za hodinu sekačka poseká plochu velkou 92 m2. Je vhodná k sečení velkých travnatých ploch o rozloze až 2 200 m2. Průměrná doba sečení na jedno nabití dosahuje 75 minut a samotné nabíjení netrvá déle než 50 minut. Tady se nám intervaly o něco zhoršily. V případě potřeby dokáže sekačka automaticky vyhledat nabíjecí stanici. Model Automower 420 je poháněn akumulátorem Li-Ion s kapacitou 4 Ah.

Disponuje čtyřmi systémy hledání a automatickým systémem nabíjení. Sekat může začít z pěti různých startovacích míst. Zvládne i strmější svahy se sklonem do 45 %. Rozpozná i úzký průchod. Za výhodu považujeme její nízkou hmotnost 11,5 kg a tichý chod. Její menší rozměry jsou výhodou i nevýhodou, jelikož šířka záběru je oproti klasickým sekačkám o dost menší, činí jen 24 cm. Pomocí elektrického nastavení výšky sečení si můžete nastavit výšku od 20 mm do 60 mm. Ovládání prostřednictvím displeje nebo aplikace umožní vlastní nastavení vašich požadavků. Pomocí bluetooth ji můžete ovládat do vzdálenosti 30 m. Tato robotická sekačka má alarm, senzor zvednutí a senzor náklonu. Jako volitelné příslušenství je k dispozici kryt v polární bílé barvě.

Silnou stránkou tohoto modelu je výkonnost, spolehlivost, jednoduché používání i tichý chod. Negativa jsme žádná nenašli. Náš názor na tuto testovanou robotickou sekačku je čistě pozitivní.

Pozitíva

Jednoduché ovládání
Tichý chod
Kvalita sečení

Negatíva

Žádné jsme nenašli

Typ sekačky: robotická ● Pracovní kapacita: 2 200 m2 ● Šířka záběru: 24 cm ● Kapacita akumulátoru: 4 Ah ● Doba sečení na jedno nabití: 75 min. ● Standardní doba nabíjení: 50 min. ● Maximální sklon: 45 % ● Maximální aktivní doba: 24 h ● Hmotnost: 11,5 kg ● Hlučnost: 58 dB ● Systém pohonu: všechna kola ● Ovládání: prostřednictvím aplikace / klávesnice a displej

Další zajímavé produkty

Pokud vás nezaujal žádný z výše testovaných modelů sekaček Husqvarna, nic se neděje. Tato společnost jich má v nabídce mnohem více. Stalo-li se, že vás z hlavní nabídky žádný model neoslovil, přinášíme vám ještě další zajímavé produkty. Ty jsme zkrátili do krátkých recenzí, které vám o produktu sdělí všechny nejdůležitější informace. Věříme, že si mezi nimi naleznete svého favorita.

Sekačka Automower 315 Mark-II standardně disponuje pohonem všech kol a snadno zvládne údržbu trávníku o ploše 1 500 m2. Dokáže se vyhnout překážkám, překonat nerovný terén a poradí si i se svahem do 40 %. Disponuje mnoha funkcemi, které umíte ovládat přes velký barevný displej. Jako minus hodnotíme vysokou cenu.

Pro méně náročné zákazníky máme nachystaný model benzinové sekačky Husqvarna LC 247S. Je osazena výkonným motorem Husqvarna s automatickým sytičem a vybavena lehkým žacím ústrojím z kompozitního materiálu, se šířkou záběru 47 cm. Její čistý výkon dosahuje 2,2 kW a pracovní kapacita 800 m2. Za nevýhodu považujeme vysokou hmotnost, skoro 30 kg. Naopak, plusový bod od nás získává za vlastní pohon, který usnadní práci se sekačkou. Pohodlnou obsluhu doplní ergonomická sklopná rukojeť a možnost nastavení výšky sečení.

Další místo patří sekačce Husqvarna LC 347VE. Její motor dokáže vyprodukovat výkon 2 750 W. Je odolná, kvalitně zpracovaná a určená pro středně velký trávník. Má také vlastní pohon, s elektrickým startováním a variabilní rychlostí pojezdu do 5 km/h. Uživatelům umožňuje plynulé a lehké sečení. Materiál použitý u skeletu je kompozit a u disků plast. Výšku sečení lze nastavit od 20 do 75 milimetrů. Objem sběrného koše má kapacitu 55 l a šířka záběru je dlouhá 47 cm. Opět minusový bod patří za vysokou hmotnost.

Jeden Husqvarna LB 553iV je robustní akumulátorový model. Zaujme 53 cm žacím ústrojím, systémem sečení BioClip nebo hliníkovým šasi. Odolnost IPX4 umožňuje použití i za deště. Výhodu je místo na dva akumulátory, avšak potěší i ekonomický režim savE, který sníží otáčky motoru a prodlouží provozní dobu stroje.

Elektrická sekačka Husqvarna LC 141C potěší spíše méně náročné uživatele a ty, kteří do sekačky nechtějí mnoho investovat. Tato sekačka je vhodná pro majitele menších zahrad nebo pro sečení členitých ploch. Čistý výkon dosahuje 1,8 kW. Je vybavena 50 l látkovým vakem na trávu. Sekačka se snadno ovládá a komfortnímu užívání dopomůže ergonomicky tvarovaná rukojeť. Na to, že se jedná o elektrický model, váží až 21,4 kg. Minusový bod jí patří za chybějící pojezd.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz 

Při výběru produktů hrají hlavní roli osobní preference. Od nich se pak odvíjejí technické parametry, které vám napoví o produktu více. Když už máte takto vybraný finální produkt, je správné si prohlédnout i názory spotřebitelů na něj. Ty vás ve výběru mohou buď utvrdit, nebo vám výběr vyvrátit. Velkým množstvím recenzí obvykle disponují nejprodávanějšími modely. Takové sekačky mohou být také zárukou kvality. Přinášíme vám proto seznam aktuálně nejprodávanějších sekaček Husqvarna. S jeho zpracováním nám pomohl internetový portál Heureka.cz. Uvědomujeme si, že prodejnost se mění, proto seznam pravidelně aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Husqvarna LC 141C5*Zobrazit produkt
Husqvarna Automower 3055*Zobrazit produkt
Husqvarna Automower 1055*Zobrazit produkt
Husqvarna Automower 3105*Zobrazit produkt
Husqvarna LC 353 AWD5*Zobrazit produkt

Proč si vybrat sekačku Husqvarna?

Firma Husqvarna je jedním z největších výrobců zahradní techniky a nářadí na světě. Společnost byla založena již v roce 1689 ve Švédsku. Původně byla zbrojařským závodem a v jejích továrnách se vyráběly muškety. Proto i současné logo je stylizací hlavně muškety při pohledu zepředu. Jejich výrobky nepatří sice k nejlevnějším, ale o jejich kvalitě a výkonu svědčí množství prodaných výrobků a pozitivních recenzí. Pokud vás zajímá, v čem jsou sekačky Husqvarna lepší od jiných konkurenčních značek, přečtěte si následujících pár řádků.

  • Široký sortiment sekaček – Husqvarna má ve své nabídce různé druhy sekaček. Od benzinových, elektrických a akumulátorových až po robotické. V nabídce také naleznete zahradní traktory a ridery. Z každého druhu nabízí několik modelů. Všechny se dodávají s řadou inteligentních a praktických funkcí.
  • Pohon všech kol – Některé modely jsou těžší k ovládání a právě proto jsou zjednodušeny pohonem všech čtyř kol, což vám práci zjednoduší.
  • Robustní provedení, spolehlivost a výkonnost – Sekačky Husqvarna jsou kvalitně zpracované, výkonné a odolné. Ať už hledáte menší sekačku na sekání zahrádky nebo profesionální model pro časté, dlouhodobé a náročné sečení. Můžete si být jisti, že společnost Husqvarna vám nabídne kvalitní stroj, který vám bude sloužit po mnoho let.
  • Ergonomie a pohodlí při práci – Všechny sekačky, včetně sekaček bez pojezdu, se vyznačují skvělou ergonomií. Fungování i konstrukce jsou navrženy tak, aby vám zajistily výsledky, které očekáváte od sekačky Husqvarna. Nechybí jednoduše, intuitivní ovládání a manipulace. Vynikající ovladatelnost a prvky, jako je rukojeť s tlumením vibrací, zajišťují ergonomickou obsluhu. Robustní rám a vysoce kvalitní detaily jsou také zárukou prodloužené životnosti a snadné údržby.
  • Funkce a technologie – Těch najdete v sekačkách Husqvarna velké množství. Technologická vyspělost produktů Husqvarna je na vysoké úrovni. Zmíníme například robotické sekačky, které disponují funkcí GPS, ovládáním přes aplikaci, dálkovou detekcí objektů, ochranou proti krádeži a mnoha jinými.
  • Design – Sekačky Husqvarna se mohou pochlubit nejen výkonem a kvalitou, ale také designem. Nejvíce si výrobci vyhráli s moderními robotickými sekačkami, které působí velmi elegantně.
  • Záruční servis Husqvarna – Společnost Husqvarna garantuje funkčnost svých produktů. Chybné části vám během záruční doby opraví nebo vymění bezplatně. Doporučujeme všem zákazníkům, aby si zakoupené produkty registrovali.

Otázky a odpovědi – FAQ

Pokud jste se dočetli až sem a stále se neumíte rozhodnout, kterou sekačku Husqvarna si vybrat nebo vám není něco ohledně výběru či parametrů jasné, obraťte se na nás. Už od malička nás učili ptát se a není na tom nic špatného. Máte-li nějakou otázku, na kterou vám náš test neposkytl odpověď, napište nám ji do komentáře níže. Naši odborníci v Test Magazínu otázky pravidelně kontrolují a odpovědi aktualizují. Svou otázkou můžete pomoci i ostatním nakupujícím. Na závěr jsme pro vás připravili ještě pár nejčastěji kladených otázek, které vám s výběrem mohou pomoci.

Výrobky značky Husqvarna patria medzi najkvalitnejšie na trhu. Sú výkonné, majú dlhú životnosť, ponúkajú množstvo doplnkových funkcií a nastavení. Výrobcovia si dávajú záležať na každom jednom modeli. Ich robustnosť je zjemnená vybraným dizajnom. Ponuka kosačiek tejto značky je pomerne široká. Musíte však počítať s vyššou cenou.

Podľa vašich preferencií, ktoré by sa mali odvíjať od veľkosti trávnika, od časových intervalov kosenia, od vášho času na kosenie, jednoduchosti ovládania a iných. Po benzínovom modeli sa určite pozrite, ak máte veľký trávnik a dostatok času na kosenie. Určite odporúčame model s pojazdom, pretože sú tieto kosačky samy osebe ťažké a práca s nimi nie je úplne jednoduchá. Za to sú však veľmi výkonné a kvalitné. Akumulátorové alebo elektrické modely kosačiek Husqvarna sa vám budú hodiť, ak máte menší trávnik. Sú ľahšie, ale majú kratší záber. Výkonnostne si vedú dobre, no v porovnaní s benzínovými sú slabšie. Pri akumulátorových modeloch počítajte s kapacitou batérie a pri elektrických zas s káblom. V ponuke značky Husqvarna nájdate aj robotické kosačky. Hodia sa na veľký trávnik a tiež ak nemáte čas na kosenie.

Každý zo spomínaných modelov, či ide o benzínový, akumulátorový, elektrický alebo robotický, má svoje plusymínusy. Benzínové kosačky Husqvarna sú výkonné, robustné, hodia sa do veľkých terénov a majú dlhú životnosť. Ich najväčšou nevýhodou je vysoká hmotnosť, ktorá môže byť problémom pri ovládaní a tiež hlučnosť. Akumulátorové a elektrické modely sú ľahšie, menej hlučné a hodia sa na menšie alebo stredne veľké trávniky. Nevýhodou je, že sú menej výkonné a majú menší záber. Robotické kosačky kosia samy. O kvalite a výkone niet pochýb. Ich mínusom je však príliš vysoká cena.

Kosačky Husqvarna sa predávajú zväčša bez pomôcok, ktoré si však môžete dokúpiť. Na výber máte mulčovací nôž alebo celú súpravu, kryt pre automower, box na ochranu konektorov, pomocné koliesko pre kosenie vo svahu, držiak na stenu pre automower, svetlá na automower a iné.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Sekačky

Vaše hodnocení:
(90.4%)

Komentáre
Luděk Bořek 06.Jun.2024

Husqvarna jako pila, křovinořez špička. Sekačky I vyšších cenových kategorií jsou dobré tak na anglický trávník. Mám R52S , a už se těším až klekne. Od počátku problém se sběrem trávy, příliš malý otvor do koše. Neustále ucpaný. Už koukám a porovnávám, co místo ní. Co jsem viděl nové typy, stejný problém. Sekačku od Husqvarny už nikdy! Výkonově stejná např Stiga dělá lepší práci za podstatně nižší pořizovací cenu. Takže jestliže si chcete sekání trávy alespoň trochu užít, nekupujte Husqvarnu

Odpovedať