Sencor SHS 7551RD kulmofén – recenze

Sencor SHS 7551 je levný statický kulmofén s vysokým příkonem, poněkud skromnějšími možnostmi regulace a enormně bohatým příslušenstvím, přesněji 7členným setem různých nástavců. Disponuje zajímavými funkcemi, možnosti využití jsou opravdu široké a je vhodný k úpravě krátkých i dlouhých vlasů.

Publikované: 04.03.2022
Aktualizované: 26.05.2022
Obsah článku:

Sencor SHS 7551RD

Statický kulmofén, příkon 1 000 W, jedna rychlost, dvě teploty, studený vzduch, ionizátor.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Sencor SHS 7551 má vysoký příkon, a sice 1 000 W, který je zárukou rychlého nahřívání i samotné úpravy vlasů. Teplotu na něm můžete regulovat ve 2 stupních a k dispozici máte také režim studeného vzduchu. Rychlost proudění vzduchu regulovatelná není. Kulmofén od značky Sencor disponuje ionizátorem, který zabraňuje vzniku statické elektřiny, vlasy hydratuje, zanechává je lesklé a viditelně živější. Na jeho zapnutí vás upozorní praktická LED kontrolka. Pozitivně hodnotíme přívodní kabel s otočnou koncovkou, který je kratší (1,5 m), háček na zavěšení a bezpečnostní pojistku proti přehřátí spotřebiče.

Levný, avšak méně kvalitní

Nízká pořizovací cena se projevila několika horšími vlastnostmi. Nejzásadnější z nich je nižší kvalita zpracování. Tu pocítíte hlavně při výměně nástavců, která může být poněkud komplikovaná. Negativně hodnotíme také vyšší hmotnost, která přesahuje 1,2 kg, a ne zrovna nejšikovnější provedení. Kulmofén je poměrně robustní, manipulace s ním proto může být náročnější.

Sencor SHS 7551 recenze

Nejmultifunkčnější v testu kulmofenů

Jak bylo zmíněno hned na začátku recenze kulmofénu Sencor SHS 7551, oblastí, ve které nás zaujal asi nejvíce, je dodáváné příslušenství. V balení naleznete 7 různých nástavců. Jedná se o klasický kulatý kartáč o průměru 20 mm a délce 95 mm, kulatý kartáč se zatahovacími štětinami o průměru 28 mm a délce 100 mm, poloviční kartáč o šířce 39 mm a délce 90 mm, XXL kulatý kartáč o průměru 31 mm a délce 110 mm, vyrovnávací kartáč široký 38 mm a dlouhý 90 mm, tzv. koncentrátor a kulmovací kleště o průměru 10 mm a délce 115 mm. Při výměně nástavců budete muset získat cvik, protože systém na kulmofénu není příliš propracovaný. Jinak řečeno, výměna nástavců je komplikovanější, podobně jako v případě dalšího levnějšího spotřebiče v našem testu, kulmofénu ETA Rosalia 0328.

Zkušenosti se Sencor SHS 7551RD

Recenze spotřebitelů, kteří se rozhodli pro koupi kulmofénu Sencor SHS 7551, jsou převážně kladné. K pozitivním parametrům řadí zejména nízkou pořizovací cenuvelký počet nástavců v balení, dostatečný výkon a režim studeného vzduchu. Poměrně velký počet uživatelů zmiňuje náročnější výměnu nástavců a příliš masivní provedení, které se projevuje náročnější manipulací se spotřebičem.

Recenze a zkušenosti s kulmofénem Sencor SHS 7551
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s kulmofénem Sencor SHS 7551 na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr mezi cenou, výkonem a funkcemi
Multifunkční využití díky velkému počtu nástavců v balení
Ionizátor

Negatíva

Nižší kvalita zpracování
Vyšší hmotnost
Náročnější výměna nástavců

Příkon = 1 000 W ● Počet rychlostí = 1 ● Počet teplot = 2 ● Hmotnost = cca 1,2 kg ● Délka přívodního kabelu = 1,5 m

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)