Klarstein Chamonix elektrický krb – recenze

Elektrický krb Klarstein Chamonix se designově i velikostí podobá klasickým krbům nejvíce ze všech testovaných modelů. Konstrukce z pevného dřeva upraveného bílým lakem je zárukou dlouhé životnosti. Odradit může viditelné manuální ovládání, které narušuje příznivý dojem z krbu.

Publikované: 15.07.2022
Aktualizované: 27.03.2024
Obsah článku:

Klarstein Chamonix

Topný výkon 1 000 nebo 2 000 W, manuální i dálkové ovládání, dekorativní polínka, časovač.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Krásný bytový doplněk

Na krbu nás oslovil prostor pro umístění fotografií či dekorativních předmětů, což krbu přidává na autentičnosti. Když se vám spojení tradičního s moderním nelíbí, sáhněte po modelu Klarstein Kaprun, který má manuální ovládání diskrétně skryté. Pohodlné ovládání všech funkcí zajišťuje i jednoduché dálkové ovládání.

Klarstein Chamonix recenze

Adaptivní ovládání startu

Zaujal nás dvouúrovňový horkovzdušný ventilátor s nižším, 1 000W nebo silnějším, 2 000W ohřevem. Na termostatu stačí nastavit požadovanou teplotu v místnosti a funkce adaptivního ovládání startu krb automaticky zapne nebo vypne, aby udržel nastavenou teplotu. Časovač umožňuje nastavit přesnou dobu vytápění na každý den během celého týdne. Stejnou možnost nabízí i krb Klarstein Kaprun. Krb autentickým způsobem imituje hořící dřevo a simuluje záři plápolajících plamenů. Upravit je umožňuje funkce stmívání. Více funkcí krb bohužel nenabízí.

Teplotní rozsah se nám jeví jako dostatečný. Rozmezí 15–30 °C je dostatečné při vytápění na podzim i v zimě. Krb nejlépe funguje v místnostech o rozloze do 40 m2. Rozměry (cca 109 × 102 × 37 cm) a hmotnost (45 kg) jej předurčují k pevnému umístění. Délka kabelu činí cca 170 cm, což je vyhovující.

Zkušenosti s Klarstein Chamonix

Uživatelé krbu oceňují zejména jeho design a rychlost ohřevu. Výrobce v popisu uvádí, že krb je výkonný a není hlučný, avšak zkušenosti uživatelů říkají něco jiného. Při spuštění ohřívání vydává nepříjemné zvuky a v případě vyššího stupně vytápění je mírně hlučný.

Recenze a zkušenosti s elektrickým krbem Klarstein Chamonix
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Design a kvalita zpracování
Snadná montáž

Negatíva

Zapnutí/vypnutí na přední straně zařízení
Vysoká hmotnost
Nepříjemný zvuk při zahřívání topného tělesa

Napájení: 220–240 V / 50 Hz ● Rozměry: 109 × 102 × 37 cm (Š × V × H) ● Délka kabelu: 170 cm ● Hmotnost: 45 kg ● Dálkové ovládání: ano ● Ohřev: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)