Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1 – recenze

K provzdušňování trávníku, které vykonávají poctiví zahrádkáři na jaře, resp. podzim, lze použít elektrický vertikutátor Parkside. Ten v sobě ukrývá výkonný, 1 500W elektromotor a je dodáván se dvěma vyměnitelnými pracovními válci. Umožňuje nastavit hloubku provzdušňování a nechybí mu ani sběrný koš.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 22.06.2022
Obsah článku:

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1

Příkon 1 500 W, 3 600 ot./min., šířka záběru 36 cm, 50litrový sběrný koš.

Prohlédnout nejlepší nabídku

U spotřebitelů je tento zahradní pomocník velmi oblíbený, důkazem je vysoká prodejnost a řada kladných hodnocení. Přestože jde o hobby nářadí od výrobce Parkside, příkon motoru 1,5 kW je více než dostačující k účinnému provzdušnění trávníku. Do jisté míry vás bude omezovat desetimetrový síťový kabel. Alternativou je v takovém případě benzinový vertikutátor. Šířka záběru u tohoto modelu činí 36 cm.

Dostačující efektivita provzdušňování

Vybaven může být vertikutačním válcem s 10 noži z nerezové oceli. Tento nástavec poslouží primárně k regenerování trávníku po zimní sezoně, resp. ještě před ní. Druhý provzdušňovací válec se 44 hustě osazenými pružinovými hroty z oceli odstraňuje z trávníku slabá stébla trávy a také mechy a plsť ve spodním podloží. Sběrný koš má objem 50 litrů. Spotřebitelé však uvádí, že pořádně nedrží na svém místě a jeho konstrukce je nestabilní.

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1 recenze

Kompaktní zpracování – kvalitativní nedostatky

Na první dojem působí vertikutátor Parkside velmi hodnotně a robustně. Celkově konstrukce i design prezentují kvalitu. Uživatelé však kritizují labilní plasty. Konstrukce má polohovatelná madla a je velmi kompaktní. Hmotnost se pohybuje na hranici 9 kg. Za účelem praktického uskladnění je dodáván také držák na zeď. Jedním z neduhů je výše zmíněný sběrný koš, který nedrží na svém místě a jeho uchycení je špatné. Spotřebitelé to tudíž řeší svépomocí. O něco horší je efektivita sběru do koše, obvykle se naplní jen z poloviny. Následně už zbytek zůstává pod zařízením a nesměřuje do sběrného koše.

Zkušenosti s Parkside elektrickým vertikutátorem PLV 1500 B1

Na základě dostupných recenzí lze zhodnotit, že vertikutátor Parkside patří k jedněm z nejlepších nářadí od tohoto výrobce. Naprostá většina zákazníků produkt doporučuje z důvodu poměru ceny a kvality. Chválí také jeho účinek a efektivitu provzdušňování trávníku. Zařízení má dostatečný výkon. Problematický sběrný koš pro mnohé není překážkou. Plastové díly nejsou nejkvalitnější, ale pokud je zařízení v záruce, reklamace není problém. Síťový kabel je u elektrického provedení vždy menším nedostatkem. K dispozici jsou však dva válce a rovněž můžete regulovat výšku zdvihu. Výhodou jsou také zadní kolečka, vertikutátor je tudíž dostatečně stabilní. Zařízení je kompaktní. Na základě parametrů, výkonu a recenzí zákazníků není vertikutátor Parkside vůbec špatnou volbou.

Recenze a zkušenosti s Parkside elektrickým vertikutátorem PLV 1500 B1
Zdroj: Heureka.cz

Klady a Zápory

Řada pozitivních recenzí
Perfektní účinek
Bezkonkurenčně nízká cena

Nekvalitní plastové části
Síťový kabel

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1 recenze

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1

Elektrický vertikutátor Parkside PLV 1500 B1 recenze

Elektrický vertikutátor Parkside PLV 1500 B1 příslušenství

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1 kola

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1 sběrný koš

Elektrický vertikutátor Parkside PLV 1500 B1 sběrný koš

Elektrický vertikutátor Parkside PLV 1500 B1 sběrný koš

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1 nastavení výšky

Elektrický vertikutátor Parkside PLV 1500 B1 recenze

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1 sběrný koš

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1 recenze

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1 příslušenství

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1 kola

Elektrický vertikutátor Parkside PLV 1500 B1 kola

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1 madlo

Typ: elektrické nářadí ● Šířka záběru: 36 cm ● Příkon: 1 500 W ● Max. otáčky motoru: 3 600 ot./min. ● Objem záchytného koše: 50 l ● Hmotnost: 9 kg


Testované produkty

Hodnocení:
(82.6%)