Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1 – recenze

K provzdušňování trávníku, které vykonávají poctiví zahrádkáři na jaře, resp. podzim, lze použít elektrický vertikutátor Parkside. Ten v sobě ukrývá výkonný, 1 500W elektromotor a je dodáván se dvěma vyměnitelnými pracovními válci. Umožňuje nastavit hloubku provzdušňování a nechybí mu ani sběrný koš.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 22.06.2022
Obsah článku:

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1

Příkon 1 500 W, 3 600 ot./min., šířka záběru 36 cm, 50litrový sběrný koš.

Prohlédnout nejlepší nabídku

U spotřebitelů je tento zahradní pomocník velmi oblíbený, důkazem je vysoká prodejnost a řada kladných hodnocení. Přestože jde o hobby nářadí od výrobce Parkside, příkon motoru 1,5 kW je více než dostačující k účinnému provzdušnění trávníku. Do jisté míry vás bude omezovat desetimetrový síťový kabel. Alternativou je v takovém případě benzinový vertikutátor. Šířka záběru u tohoto modelu činí 36 cm.

Dostačující efektivita provzdušňování

Vybaven může být vertikutačním válcem s 10 noži z nerezové oceli. Tento nástavec poslouží primárně k regenerování trávníku po zimní sezoně, resp. ještě před ní. Druhý provzdušňovací válec se 44 hustě osazenými pružinovými hroty z oceli odstraňuje z trávníku slabá stébla trávy a také mechy a plsť ve spodním podloží. Sběrný koš má objem 50 litrů. Spotřebitelé však uvádí, že pořádně nedrží na svém místě a jeho konstrukce je nestabilní.

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1 recenze

Kompaktní zpracování – kvalitativní nedostatky

Na první dojem působí vertikutátor Parkside velmi hodnotně a robustně. Celkově konstrukce i design prezentují kvalitu. Uživatelé však kritizují labilní plasty. Konstrukce má polohovatelná madla a je velmi kompaktní. Hmotnost se pohybuje na hranici 9 kg. Za účelem praktického uskladnění je dodáván také držák na zeď. Jedním z neduhů je výše zmíněný sběrný koš, který nedrží na svém místě a jeho uchycení je špatné. Spotřebitelé to tudíž řeší svépomocí. O něco horší je efektivita sběru do koše, obvykle se naplní jen z poloviny. Následně už zbytek zůstává pod zařízením a nesměřuje do sběrného koše.

Zkušenosti s Parkside elektrickým vertikutátorem PLV 1500 B1

Na základě dostupných recenzí lze zhodnotit, že vertikutátor Parkside patří k jedněm z nejlepších nářadí od tohoto výrobce. Naprostá většina zákazníků produkt doporučuje z důvodu poměru ceny a kvality. Chválí také jeho účinek a efektivitu provzdušňování trávníku. Zařízení má dostatečný výkon. Problematický sběrný koš pro mnohé není překážkou. Plastové díly nejsou nejkvalitnější, ale pokud je zařízení v záruce, reklamace není problém. Síťový kabel je u elektrického provedení vždy menším nedostatkem. K dispozici jsou však dva válce a rovněž můžete regulovat výšku zdvihu. Výhodou jsou také zadní kolečka, vertikutátor je tudíž dostatečně stabilní. Zařízení je kompaktní. Na základě parametrů, výkonu a recenzí zákazníků není vertikutátor Parkside vůbec špatnou volbou.

Recenze a zkušenosti s Parkside elektrickým vertikutátorem PLV 1500 B1
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Řada pozitivních recenzí
Perfektní účinek
Bezkonkurenčně nízká cena

Negatíva

Nekvalitní plastové části
Síťový kabel

Typ: elektrické nářadí ● Šířka záběru: 36 cm ● Příkon: 1 500 W ● Max. otáčky motoru: 3 600 ot./min. ● Objem záchytného koše: 50 l ● Hmotnost: 9 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)