Parkside Performance Aku přímočará pila PSSPA 20-Li B2 – recenze

Vyšší řada nářadí Parkside Performance nabízí spotřebitelům výkonnou přímočarou pilu s výkonným bezuhlíkovým elektromotorem. Pila se vyznačuje vysokým výkonem a má velmi pozitivní recenze u nás i v zahraničí. Úhel řezu je volitelný a výška zdvihu regulovatelná. Je dodávána bez akumulátoru.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 22.06.2022
Obsah článku:

Parkside Performance Aku přímočará pila PSSPA 20-Li B2

Celkem 800 – 3 800 zdvihů/min., délka zdvihu 26 mm, max. hloubka řezu do dřeva 135 mm, regulace počtu zdvihů, nastavitelný úhel řezu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Oproti standardní řadě nářadí Parkside je tento model vybaven kvalitním bezuhlíkovým motorem. Motor je nejen výkonnější a tišší, předpokladem je i delší životnost. Chybějící uhlíky také znamenají snadnější údržbu. Zdvih přímočaré pily je kyvadlový a počet zdvihů lze regulovat automaticky nebo v šesti úrovních. Na základě otáček motoru dokáže pila produkovat 800 až 3 800 zdvihů za minutu. Řezání dřeva, plastu nebo kovu proto není žádnou překážkou. Maximální délka zdvihu činí 26 mm. Pila má také paralelní doraz.

Funkce foukání

Úhly řezu jsou volitelné, a to v pěti úrovních. Sklíčidlo s rychloupínáním SAW LOCK je praktické a umožňuje snadnou výměnu pilového listu. Vylepšením je i funkce foukání přímo v průběhu řezání. V řezu tak nezůstávají piliny. Pilový list je chráněn plastovým krytem. Jeho poloha spotřebitelům občas vadila. Při větším tlaku se pilový list do plastu občas zapíral. Vpředu se nachází plastový nástavec pro lepší klouzání po povrchu. Práce s pilou je díky ergonomickému držadlu s pogumovaným povrchem velice komfortní.

Parkside Performance AKU přímočará pila PSSPA 20-Li B2 recenze

Pilové listy v balení + externí odsávání

Součástí dodávky jsou tři pilové listy. Dva jsou určené do dřeva a jeden do kovu. Pilové listy lze dokoupit. Při řezání do dřeva činí maximální hloubka řezu 135 mm, u kovových materiálů od 10 do 20 mm. Součástí balení je adaptér na externí odsávání prachu. Pilu tak můžete připojit přímo k průmyslovému vysavači. V balení již tradičně nenajdete baterii ani nabíječku. Spotřebitelé i výrobce doporučují baterii s kapacitou minimálně 4 000 mAh. Nabíječku i baterii je nutné dokoupit samostatně. Oproti klasické elektrické pile vás neobtěžuje žádný síťový kabel. Malým a praktickým vylepšením je LED osvětlení, které může být aktivní nejen během řezání, ale také před jeho začátkem.

Zkušenosti s Parkside Performance AKU přímočarou pilou PSSPA 20-Li B2

Recenze zákazníků jsou z větší části pozitivní. Jednou z nejvyzdvihovanějších vlastností je výkon přímočaré pily a fakt, že pracuje s bezuhlíkovým motorem. Ten je odolnější a bezúdržbový. Nastavitelný je úhel řezu i výška zdvihu. Menším neduhem je tuhost spínacího tlačítka, někteří spotřebitelé se obávají poškození tohoto mechanismu. Přímočará pila Parkside Performance je dodávána bez akumulátoru, avšak se sadou tří pilových listů (na dřevo i kov).

Recenze a zkušenosti s Parkside Performance AKU přímočarou pilou PSSPA 20-Li B2
Zdroj: Heureka.cz

S výjimkou plastových částí kluzáku a krytu pilového listu výhrady nesměřují ani k materiálům. Připojit lze i externí odsávání. Zákazníky těší dodávaný praktický kufřík a dvě funkce LED osvětlení, které je integrované. Výměna pilového listu je díky rychloupínání SAW LOCK nenáročná. Součástí balení je i adaptér na vedení čáry řezu. Přímočará pila Parkside Performance dokáže konkurovat i dražším značkám, avšak primárně splní nároky běžných domácích kutilů, a to za stále velmi rozumnou cenu.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Bezuhlíkový motor
Solidní zpracování – materiály
Praktická manipulace – dobrá ergonomie

Negatíva

Obtížnější chod spínacích tlačítek
Dodávána bez baterie

Typ: elektrické nářadí ● Počet zdvihů: 800 – 3 800/min. ● Délka zdvihu: 26 mm ● Max. hloubka řezu do dřeva: 135 mm ● Regulace počtu zdvihů: ano / 6 stupňů ● Akumulátor: 4 000 mAh / 20 V (není v balení) ● Nastavitelný úhel řezu: ano ● Hmotnost: 1,54 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(77.8%)