Parkside vysavač PWD 25 A2 – recenze

Univerzální průmyslový vysavač Parkside je určený do dílny, garáže, auta či k renovaci. Je vhodný k mokrému i suchému vysávání, sací výkon dosahuje 240 airwattů. Sběrná nádoba z nerezové oceli má 25 l. Vysavač používá kartušovo-pěnový filtr.

Publikované: 15.02.2022
Aktualizované: 23.05.2022
Obsah článku:

Parkside vysavač PWD 25 A2

Vysavač na mokré a suché vysávání, příkon 1 400 W, objem sběrné nádoby 25 l, akční rádius 6,5 m, přítomna je funkce foukání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Univerzální průmyslový vysavač Parkside patří mezi velmi oblíbené produkty tohoto výrobce. Oproti konkurentům zaujme především dostupnou cenou, avšak nezaostává ani výkonem. Velkým plusem je také funkce foukání, či dokonce možnost odčerpávání vody. Sběrná nádoba má až 25 litrů.

Suché i mokré vysávání

Primárně je vysavač určený do dílny či na stavby k vysávání větších nečistot. Klidně však s vysavačem můžete vysávat i auto, balkon či terasu, je totiž vhodný k mokrému i suchému vysávání. Příkon vysavače je 1 400 W a sací výkon dosahuje hodnoty až 240 airwattů. Sací sílu si velmi pochvalují i ​​samotní spotřebitelé. Kapacita sběrné nádoby z nerezové oceli je 25 litrů. Vysavač využívá jednoduchý kartušovo-pěnový filtr. Suché nečistoty můžete vysávat do papírového filtračního sáčku. Mokré nečistoty nebo přímo vodu můžete díky vodotěsné nádobě vysávat přímo do sběrné nádoby. Nerezová tyč je teleskopická, takže si můžete akční rádius prodloužit. Jinak je však délka přívodního kabelu 4 metry zklamáním. Filtr lze vyčistit oklepávacím spínačem.

Parkside PWD 25 A2 recenze

Jednoduchý a efektivní

Parkside PWD 25 A2 je jednoduchým, ale maximálně efektivním vysavačem s uhlíkovým elektromotorem, jehož projev je poměrně hlučný. Konstrukčně však vysavač splňuje požadavky odolného zařízení určeného i do náročnějších podmínek. Podvozek má až 5 koleček, manipulace je bezproblémová. Odepínání horní části má systém „click“, což práci s vysavačem rovněž usnadňuje. Součástí balení je samotná teleskopická sací trubice, držadlo také disponuje regulací přívodu vzduchu. V balení se nachází i hubice na mokré a suché vysávání, štěrbinová hubice, pěnový filtr – skladný filtr a papírový filtrační sáček na suché vysávání. Vysavač váží něco přes 6,2 kg. Za danou cenu hobby vysavače je potěšitelná i kvalita zpracování, nerezové tělo a plastové části působí velmi solidně a odolně.

Zkušenosti s Parkside PWD 25 A2

Mezi průmyslovými vysavači se Parkside PWD 25 A2 řadí k prodávaným modelům. Filozofie výrobce míří na cenovou dostupnost, nicméně tento model potěší i skvělým sacím výkonem. Přestože akční rádius není zrovna optimální a krátký přívodní kabel při práci uživatele omezuje, jde o menší nedostatek. Elektromotor je trochu hlučnější, ale vzhledem k sací síle a univerzálnímu využití to není takový problém. Otáčky motoru ani sací výkon nelze regulovat. Nádoba vysavače je vodotěsná, vysavač je tudíž určený i k vysávání mokrých nečistot. Zákazníci oceňují také funkci foukání. Ačkoliv jde o průmyslový hobby vysavač, dokáže konkurovat i renomovaným značkám, jako je Kärcher. Uživatelé si pochvalují nejen sací sílu, ale také dodávané příslušenství a výhrady nesměřují ani ke kvalitě zpracování.

Recenze a zkušenosti s vysavačem Parkside PWD 25 A2
Zdroj: Lidl.cz

Recenze a zkušenosti s vysavačem Parkside PWD 25 A2
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr ceny a kvality
Suché i mokré vysávání
Dostatečný sací výkon

Negatíva

Krátký přívodní kabel
Vyšší hladina hluku

Příkon: 1 400 W ● Objem sběrné nádoby: 25 l ● HEPA filtrace: ne ● Akční rádius: 6,5 m ● Délka síťového kabelu: 4 m ● Hmotnost: 6,26 kg ● Funkce foukání: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.2%)