Parkside vrtací a sekací kladivo PBH 1500 F6 – recenze

Pokud potřebujete navrtat do zdi hmoždinku, a to i do větší hloubky, toto vrtací a sekací kladivo Parkside k tomuto účelu dokonale poslouží. Umožňuje příklepové vrtání (rovněž i bez příklepu) a plusem je také funkce sekání se zapnutým příklepem. Dodáváno je se sadou vrtáků a přenosným kufříkem.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 20.12.2022
Obsah článku:

Parkside vrtací a sekací kladivo PBH 1500 F6

Příkon 1 500 W, síla úderu 5 J, 3 900 úderů/min., regulace otáček, délka kabelu 3 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Toto vrtací a sekací kladivo Parkside patří do segmentu hobby nářadí, čemuž odpovídá i samotná cena. Zařízení je cenově dostupné a zároveň určené primárně k příležitostným pracím domácích kutilů. Bez problémů zvládnete vrtat do oceli, betonu, kamene nebo dřeva. Vrtat do betonu či kamene zvládne do průměru 32 mm, u oceli 13 mm a při vrtání do dřeva až 40 mm. Kladivo využívá klasické rychloupínací sklíčidlo SDS plus a lze nasadit i sklíčidlo s ozubeným věncem pro vrtáky, které mají kulatou stopku.

Vysoký výkon

Plynule můžete přepínat mezi příklepovým a klasickým vrtáním. Rovněž je k dispozici funkce sekání s příklepovým a otočným mechanismem. Příkon uhlíkového elektromotoru je 1 500 W. Spotřebitelé jsou s výkonem velmi spokojení. Přirozenou vlastností těchto motorů je vysoká hlučnost. Síla úderu (příklepu) je až 5 J. Napájecí kabel je dlouhý tři metry. S vrtacím kladivem Parkside se dobře pracuje i díky držadlu s protiskluzovou úpravou. Využít můžete také přídavné držadlo s pogumovaným povrchem. Hmotnost 4,9 kg není nic, co by při práci komplikovalo „život“. Zařízení indikuje případné opotřebení uhlíků.

Parkside vrtací a sekací kladivo PBH 1500 F6 recenze

Drobné praktické nedostatky

Regulace otáček je přítomná, ale není plynulá. Během pracovních otáček je nelze regulovat. Chod je nutné zastavit a za pomoci otočného regulátoru na spodní části rukojeti následně můžete otáčky regulovat. Při práci se sekáči či dlátem někteří spotřebitelé uvádí, že plochý sekáč má tendenci se samovolně otáčet, což práci značně komplikuje. Na svědomí to má především méně odolná převodovka. Přibalené vrtáky a sekáče v balení nepatří mezi nejkvalitnější, ale rozhodně jde o plusové body pro výrobce. V balení naleznete tři SDS vrtáky, jeden ostrý sekáč, jeden plochý sekáč nebo také mazivo a montážní klíč.

Zkušenosti s Parkside vrtacím a sekacím kladivem PBH 1500 F6

Jak už bývá zvykem, nářadí Lidl – vrtací a sekací kladivo Parkside PBH 1500 F6 – boduje cenou. Zákazníci v recenzích nejčastěji zmiňují právě optimální poměr ceny a výkonu. Ke kvalitě se občas najdou výhrady, ne však ke kvalitě zpracování. Držadla jsou velmi dobře zpracovaná. Navenek přístroj působí velmi odolně a robustně. Méně kvalitní je převodovka, která způsobuje přetáčení sekáčů při práci. Samotné vrtáky a příslušenství jsou méně odolné a je nutné počítat s kratší životností. Oceňujeme praktický přenosný kufřík.

Recenze a zkušenosti s Parkside vrtacím a sekacím kladivem PBH 1500 F6
Zdroj: Lidl.cz

Díky výkonnému (byť hlučnémuelektromotoru s klasickými uhlíkovými kartáčky dokážete bez problémů vrtat do zdí z betonu, cihly i kamene. Výkonu je tak dostatek, a navíc je k dispozici možnost vrtat s příklepem i bez něj. Některým spotřebitelům dělal problém otočný přepínač při přepínání na příklepový mechanismus, jelikož je poměrně tuhý. Celkově svoji roli tento přístroj zastane a z hlediska poměru ceny a kvality vytváří ostatním výrobcům velmi solidní konkurenci.

Recenze a zkušenosti s Parkside vrtacím a sekacím kladivem PBH 1500 F6
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Zvládne kvádrové i cihlové zdi
Sada vrtáků a praktický kufřík

Negatíva

Nedisponuje plynulou regulací otáček
Samovolné otáčení dláta/sekáče

Typ: elektrické nářadí ● Jmenovitý příkon: 1 500 W ● Síla úderu: 5 J ● Počet úderů: 0 – 3 900/min. ● Regulace otáček: ano ● Hmotnost: 4,9 kg ● Délka kabelu: 3 m

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)

Komentáre
Miroslav 20.Dec.2022

Jen bych chtěl poopravit autora článku. 32mm,13mm a 40mm není hloubka,ale průměr vrtání.

Odpovedať