Parkside pásová bruska PBSD 600 A1 – recenze

Pásová bruska Parkside PBSD 600 A1 je vhodnou volbou k běžnému opracování a broušení dřeva. Brusná plocha je 7,5 × 14 cm, délka pásu činí 45,7 cm. Příkon pásové brusky je 600 W, rychlost pásu lze regulovat. Potěší funkce sběru odpadu.

Publikované: 15.02.2022
Aktualizované: 23.05.2022
Obsah článku:

Parkside pásová bruska PBSD 600 A1

Pásová bruska s jmenovitým výkonem 600 W, brusná plocha je 7,5 × 14 cm, rychlost pásu činí 250 m/min., nechybí funkce odsávání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Značka Parkside má ve své nabídce také pásovou brusku, která je ideální k obrábění a opracovávání dřeva. Brusná plocha je 7,5 × 14 cm, přičemž samotný pás je dlouhý až 45,7 cm. Pásová bruska disponuje dostatečně výkonným elektromotorem. Z hlediska obsluhy je praktická beznástrojová výměna pásu díky inovativnímu upínacímu systému. Zaujme také nízkou cenou.

Parkside PBSD 600 A1 recenze

Plynule nastavitelná rychlost

Jmenovitý příkon pásové brusky je 600 W, přičemž lze plynule regulovat rychlost pohybu pásu. Rozsah rychlosti je od 170 do 250 m/min. Chod pásu lze precizně nastavovat a díky dobře umístěnému přednímu válečku je přítlak pásu rovnoměrný, což je důležité pro broušení samotné plochy. Integrovaná je i funkce sběru odpadu díky vestavěné záchytné nádobě, využít však můžete také externí odsávání. Perfektní vychytávkou je polohovatelné ergonomické držadlo, díky čemuž jsou obsluha a manipulace nenáročné. Rukojeť má pogumovaný povrch. Součástí příslušenství jsou rovněž dva svěrací šrouby (je možné stacionární upevnění pásové brusky), brusný pás a adaptér s redukcí k externímu odsávání. Hmotnost brusky činí 2,65 kg.

Zkušenosti s Parkside PBSD 600 A1

Mezi spotřebiteli má tento model pásové brusky velmi dobrou pověst. Zákazníci vyzdvihují především poměr ceny a kvality. Zároveň jsme v recenzích našli i pozitivní ohlasy na ergonomii a kvalitní zpracování. Občas je třeba dávat pozor na dobu provozu, elektromotor se může při vyšší zátěži rychleji přehřívat. Práci usnadňuje i možnost stacionárního použití, kdy lze pásovou brusku připevnit k pracovnímu stolu. Bruska je dodávána s jedním brusným pásem, avšak bez kufříku. Po technické stránce zákazníci chválí také plynulé nastavení otáček a nízkou hmotnost. K běžnému opracování a broušení dřeva je Parkside PBSD 600 A1 dobrou volbou primárně do hobby dílny.

Recenze a zkušenosti s pásovou bruskou Parkside PBSD 600 A1
Zdroj: Lidl.cz

Recenze a zkušenosti s pásovou bruskou Parkside PBSD 600 A1
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Příznivá cena
Skvělá ergonomie
Plynule regulovatelný výkon

Negatíva

Přehřívání elektromotoru

Jmenovitý příkon: 600 W ● Max. rychlost pásu: 250 m/min. ● Brusná plocha: 7,5 × 14 cm ● Hmotnost: 2,65 kg ● Funkce odsávání: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.4%)