Parkside pokosová a zkracovací pila PKS 1500 B3 – recenze

Levná, ale zároveň výkonná pokosová pila Parkside s uhlíkovým elektromotorem. Dodávána je spolu s integrovaným adaptérem na odsávání a praktickým sáčkem na prach. Pila umožňuje nastavení sklonu i pokosu. Maximální délka řezu činí 120 mm. Linii řezu můžete vést díky laserovému paprsku.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 22.06.2022
Obsah článku:

Parkside pokosová a zkracovací pila PKS 1500 B3

Příkon 1 500 W, 5 000 ot./min., max. délka řezu 120 mm, max. šířka řezu 60 mm, nastavení pokosu: −45° až +45°.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Standardní uhlíkový elektromotor s příkonem 1 500 W dodává této pokosové pile Parkside dostatek síly. Bez problémů s ní zvládnete provádět čisté řezy do dřeva či plastu. Výhodou pokosové a zkracovací pily je fakt, že hlava je výkyvná. Následně můžete plynule a přesně nastavit pokos. Pokos můžete nastavovat až do 45°. Stejného čísla dosáhnete i při nastavování sklonu hlavice. Motor pracuje při maximálně 5 000 ot./min., jedná se však o údaj v případě volnoběžného chodu. Pilu Parkside lze klidně přirovnat k dražším modelům v této kategorii nářadí. Výkonem určitě nezaostává.

Vhodná k montáži na pracovní stůl

Vybavena je také upínacím podstavcem i s bočními zarážkami pro lepší stabilitu během řezání obrobku. Určitě využijete i upevňovací svorku k zastabilizování řezu. Maximální délka řezu činí 120 mm, výšku lze nastavit maximálně na 60 mm. Při sklonu 45° je maximální výška 35 mm. Díky své konstrukci je pokosová a zkracovací pila vhodná k montáži na pracovní stůl. Namontován je pilový kotouč o průměru 210 mm (48 zubů). Řezat s ním zvládnete jak dřevo, tak i plast.

Parkside pokosová a zkracovací pila PKS 1500 B3 recenze

Integrované odsávání a náhradní uhlíky

Přesnost řezu by měl zvyšovat laserový paprsek. Na základě recenzí spotřebitelů laser nedrží úplně přesnou linii a mohou se objevit menší odchylky. Z hlediska domácího kutilství se však jedná o zanedbatelný nedostatek. Laser je napájen samostatně dvěma alkalickými bateriemi. Ty jsou součástí balení. Stejně tak v balení naleznete i dva kusy náhradních uhlíkových kartáčků do motoru. Pila disponuje ergonomickým držadlem. Parkside chválíme za záchytný odpadní sáček, který je určený na prach. Vak jednoduše nasadíte a ušetříte si tak následný úklid. Lze připojit externí odsávání. V balení se nachází také klíč k uvolnění pilového kotouče.

Zkušenosti s Parkside pokosovou a zkracovací pilou PKS 1500 B3

Práci s pokosovou pilou Parkside PKS 1500 B3 si spotřebitelé velmi pochvalují. Těší je především přesnost řezu a vcelku solidní zpracování. Výhrady směřují jen k některým plastovým částem, které jsou namáhanější a hrozí jejich odlomení nebo poškození. V této cenové kategorii jde o poměrně častou záležitost, se kterou je nutné počítat. Zákazníky poměr ceny a kvality těší. Velkým plusem je dostatečný výkon. Někteří spotřebitelé kritizovali upínací svorku, jejíž závit se rychle opotřebovává a následně pořádně nedrží.

Recenze a zkušenosti s Parkside pokosovou a zkracovací pilou PKS 1500 B3
Zdroj: Heureka.cz

Pro změnu však chválí integrované odsávání spolu se sáčkem na prach. Malým plusem je určitě i design, který poněkud nápadně připomíná dražšího německého konkurenta. Pokosová pila Parkside spotřebiteli za danou cenu poskytuje nadstandardní výkon a zároveň standardní služby. Řez pily je velmi plynulý. Chod motoru je hlučnější. V balení se nachází i náhradní uhlíky. Celá konstrukce váží 7,6 kg a lze ji připevnit k pracovnímu stolu.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Solidní výkon
Integrované odsávání – sáček na prach

Negatíva

Méně kvalitní plastové části
Horší přesnost laseru

Typ: elektrické nářadí ● Jmenovitý příkon: 1 500 W ● Volnoběžné otáčky: 5 000 ot./min. ● Max. délka řezu: 120 mm ● Max. výška řezu: 60 mm ● Nastavení pokosu: −45° až +45° ● Délka kabelu: 2 m ● Hmotnost: 7,6 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79%)