Parkside stolní kotoučová pila PMTS 210 A1 – recenze

Pro domácí kutily, kteří pravidelně pracují se dřevem, je takováto stolní kotoučová pila velmi praktickým pomocníkem. Zařízení poslouží k přesným a úhlovým řezům do dřeva, dřevotřísky, plastu či nábytku. Plynule lze nastavit sklon a výšku řezu. Stolní kotoučová pila má také praktický stůl s bočním rozšířením pro komfortní práci.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 22.06.2022
Obsah článku:

Parkside stolní kotoučová pila PMTS 210 A1

Příkon 1 200 W, výška řezu max. 48 mm, 4 800 ot./min., úhel šikmého řezu 45°, délka kabelu 3 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Přestože se nejedná o vybavení dílny, které by doma potřeboval každý domácí kutil, pokud plánujete se dřevem pracovat častěji, mít v dílně tuto přenosnou stolní kotoučovou pilu nebude na škodu. I s pracovním stolem váží jen 14 kg. S příkonem 1 200 W nepatří k nejvýkonnějším na trhu, avšak energie na řezání je více než dost. Elektromotor však nemá „soft“ start, je proto nutné si zvyknout na prudší start. Hlučnost motoru je něco, co se od takovéto pily jednoduše očekává. Stolní kotoučová pila Parkside umožňuje plynulé nastavení výšky a sklonu řezu. Je však třeba říci, že nastavení úhlu má drobné odchylky, což avizují i někteří spotřebitelé (± 2°). Pila má paralelní i úhlový doraz pro maximální stabilitu.

Snadno se ovládá

Na bočním držáku je také posuvná tyč, která usnadňuje práci s touto kotoučovou pilou. S vodicí drážkou je řezání přesnější a jednodušší. Nechybí ani kryt řezného kotouče a možnost připojení externího odsávání. Spínač spolu s úhlovou regulací se nachází na čelní straně zařízení, vše tak máte dokonale po ruce. Síťový kabel je dlouhý tři metry.

Parkside stolní kotoučová pila PMTS 210 A1 recenze

Materiály nezklamala

Navzdory nízké ceně spotřebitelé chválí zpracování přístroje. Stolní pila Parkside disponuje také stolem s bočním rozšířením, což práci opět usnadňuje. Délka stolu se tak z 44,5 cm zvýší na 63 cm. Celá konstrukce je kovová (nerezová), až na ovládací otočné regulátory, které jsou z plastu. Rozhodně však nepůsobí laciným dojmem, přestože se hrdě řadí k levným stolním kotoučovým pilám. Pilový kotouč, který je již namontovaný, má průměr 210 mm. Výrobce také upozorňuje, že je výrobek vhodné montovat přímo na pracovní stůl.

Zkušenosti s Parkside stolovou kotoučovou pilou PMTS 210 A1

Spotřebitelé nešetří pozitivními recenzemi. Mnohé stolní kotoučová pila Parkside PMTS 210 A1 mile překvapila již samotným zpracováním, a to jde o levné nářadí do dílny. Nezaostává však ani výkonem. Obsluha je podle spotřebitelů velmi jednoduchá. Drobnou slabinou je ne zrovna nejpřesnější úhlový řez. Nastavení úhlu není příliš přesné. Vzhledem k ceně a hobby účelu však jde o tolerovatelnou odchylku. Kutil určitě ocení i pracovní stůl s flexibilním rozšířením. Pro externí odsávání jsou k dispozici až dva adaptéry.

Recenze a zkušenosti s Parkside stolní kotoučovou pilou PMTS 210 A1
Zdroj: Heureka.cz

Velmi praktický je paralelní i úhlový doraz či vodicí drážky. Pila je vhodná pro domácí kutily. Zákazníci si nestěžují ani na nedostatek výkonu, který je v poměru k ceně velmi pozitivně hodnocen. U většiny spotřebitelů stolní pila Parkside splnila očekávání.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dostatečný výkon
Poměr ceny a kvality
Snadná manipulace a ovládání

Negatíva

Prudký start
Nižší přesnost řezu

Typ: elektrické nářadí ● Jmenovitý příkon: 1 200 W ● Volnoběžné otáčky motoru: 4 800 ot./min. ● Výška řezu: 0–48 mm ● Rozměry stolu: 48,5 × 44,5 cm ● Úhel šikmého řezu: 0–45° ● Hmotnost: 14 kg ● Délka kabelu: 3 m

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.6%)