Parkside horní frézka POF 1200 D3 – recenze

Horní frézka z dílny Parkside nabízí bohaté možnosti nastavení. Disponuje plynule nastavitelným hloubkovým dorazem, paralelním dorazem a šestistupňovým revolverovým nastavením hloubky dorazu. Zdvih frézky činí 55 mm. V balení se nachází 6 nástavců.

Publikované: 15.02.2022
Aktualizované: 12.09.2023
Obsah článku:

Parkside horní frézka POF 1200 D3

Horní frézka s příkonem 1 200 W, max. 30 000 ot./min., výška zdvihu 55 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pro truhláře či tesaře nezbytně nutné nářadí. Horní frézka je určená k opracovávání dřeva, drážkování, tvorbě výřezů či různým jiným druhům obrábění dřevěných výrobků. Univerzální horní frézka je vhodná také k drážkování jiných stavebních materiálů. Horní frézka Parkside disponuje nastavitelným hloubkovým dorazem. V našem výběru se nachází i díky velké oblibě, které se na našem trhu těší.

Nastavitelný doraz

Horní frézka z dílny Parkside nabízí poměrně bohaté možnosti nastavení při obrábění materiálu. Za účelem precizního opracovávání dřeva disponuje plynule nastavitelným hloubkovým dorazem. U některých levnějších modelů bývá toto nastavení poměrně nepřesné. Parkside však mezi tyto produkty nespadá. Nastavit si můžete dokonce i paralelní doraz, který využijete při hlubším drážkování. Ocenit musíme také šestistupňové revolverové nastavení hloubky dorazu, které je rychlé a jednoduché. Zdvih frézky činí 55 mm a v balení naleznete sadu 6 nástavců na frézování dřeva. Stopka na nástavce má průměr 6 nebo 8 mm. Rovněž jsou k dispozici nástroje potřebné k nastavení zdvihu i dorazu. Lze připojit i externí odsávání odpadu.

Parkside POF 1200 D3 recenze

Jednoduchá obsluha, nízká hmotnost

Nářadí velmi mile překvapí samotnou kvalitou materiálů. Tělo frézky je robustní a úchop je ergonomicky tvarovaný. Ovládání otáček je plynulé podle potřeby přítlaku a hloubky frézování. Jmenovitý příkon je 1 200 W a elektromotor pracuje při max. 30 000 ot./min. V balení se nachází také zapichovací kružítko k frézování – drážkování různých tvarů. Kopírovací pouzdro vám umožňuje předně obkreslovat konkrétní tvary. Nízká hmotnost rovněž usnadňuje manipulaci a obsluhu s nářadím. Horní frézka Parkside má čtyřmetrový přívodní kabel.

Zkušenosti s Parkside POF 1200 D3

Z recenzí spotřebitelů vyčnívá především názor, že je horní frézka Parkside za danou cenu perfektní volbou, ať už se dřevem pracujete méně často, nebo pravidelně, svou roli skvěle zastane. Výhrady směřují jen k elektromotoru, který obsahuje uhlíky, přičemž dostupnost originálních je náročnější. Jinak však potěší dostatečný výkon a také plynulé nastavení hloubky dorazu. Oceňujeme i fakt, že součástí balení jsou také nástavce určené k frézování – drážkování do dřeva, ale i další příslušenství. Frézku lze připojit k externímu odsávání. Za cenu hobby nářadí do dílny získáte opravdu spolehlivého pomocníka.

Recenzie a skúsenosti s hornou frézou Parkside POF 1200 D3
Zdroj: Lidl.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Snadná obsluha
Dostatečný výkon
Bezkonkurenčně dostupná cena

Negatíva

Elektromotor s uhlíky – horší dostupnost náhradních dílů

Jmenovitý příkon: 1 200 W ● Max. otáčky motoru: 30 000 ot./min. ● Výška zdvihu: 55 mm ● Délka přívodního kabelu: 4 m ● Hmotnost: 2,68 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)