Parkside Performance Aku pila ocaska PSSAP 20-Li C3 – recenze

Ocasní pila Parkside PSSAP 20-Li C3 je vhodná k práci se dřevem, zvládne i řezání plastu a kovu. Samozřejmostí je nastavitelný počet zdvihů, maximum je 3 000/min. Bezkartáčový motor se stará o tichý chod. Hloubka řezu je nastavitelná, max. 15 mm u dřeva a 12 mm v případě kovu.

Publikované: 15.02.2022
Aktualizované: 17.05.2022
Obsah článku:

Parkside Performance Aku pila ocaska PSSAP 20-Li C3

Aku ocasní pila s kapacitou akumulátoru 20 V, délka zdvihu 22 mm, počet zdvihů max. 3 000/min., počet zdvihů lze regulovat.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Ocasní pilu využívají domácí kutilové především při práci se dřevem, nicméně Parkside PSSAP 20-Li C3 se dokáže uplatnit i při řezání plastu, kovu či jiných stavebních materiálů. Díky aku provedení vás při práci neomezuje kabel. Manipulace s ocasní pilou je nenáročná, váží pouze 1,57 kg.

Ideální na dřevo a plast

Ocasní pila Parkside je podle spotřebitelů vcelku výkonné zařízení, které si bez problémů poradí se dřevem či plastem. Řezání je plynulé i díky nastavitelnému počtu zdvihů. Díky výkonu si pila poradí také s kovem či jinými stavebními materiály, avšak k pravidelnému řezání tvrdých materiálů tato ocasní pila určena není. Vhodnější jsou spíše plechy nebo duté kovové roury. Velkým plusem je bezkartáčový motor, jehož chod je tichý a předpokladem je dlouhá životnost. Hloubka řezu je nastavitelná. Maximální řezný výkon v případě dřeva je 15 mm, u kovu jde o 12 mm. Maximální výška zdvihu činí 22 mm. Základní deska je vysouvatelná, což umožňuje jednoduché nastavení hloubky řezu. Výměna listu je díky rychloupínacímu sklíčidlu rovněž bezproblémová.

Parkside PSSAP 20 V-Li C3 recenze

Kvalitní provedení – robustní konstrukce

Akumulátorová ocasní pila nabízí spotřebiteli řadu výhod. Parkside mile překvapí zpracováním a kvalitou materiálů, které rozhodně nepůsobí lacině. Konstrukce je poměrně lehká, ale masivní. Ocasní pila je dodávána spolu s plastovým kufříkem a také dvěma pilovými listy do dřeva a kovu. Je však kompatibilní s pilovými listy od různých výrobců, jedná se o typický rozměr. Držadlo má protiskluzové, pogumované části, což také napomáhá k lepší stabilitě během řezání. Doporučený je akumulátor Parkside PAP 20 A3 s kapacitou 4 000 mAh. Výrobek je dodáván bez akumulátoru. Zabudováno je také praktické LED světlo.

Zkušenosti s Parkside PSSAP 20 V-Li C3

Ocasní pila Parkside představuje tradiční kvalitu hobby nářadí ze sítí prodejen Lidl. Zákazníci vyzdvihují především poměr ceny a kvality. Zejména při práci se dřevem či plastem ocasní pila splní svůj účel. Při řezání kovu je nutné myslet na výkon a maximální hloubku řezu. Někteří zákazníci hovoří o necitlivé regulaci výšky zdvihu. Plusem je tichý, bezkartáčový motor, který je odolný a déle vydrží. Akumulátorová pila není dodávána s baterií, nicméně součástí balení je kufřík a také dva pilové listy na kov a dřevo. Překvapením je i vyšší kvalita plastů a robustní konstrukce, které jsou předpokladem vyšší odolnosti a delší životnosti. Z názorů zákazníků vyzdvihujeme také nízkou hmotnost a snadnou manipulaci.

Recenze a zkušenosti s ocasní pilou Parkside PSSAP 20-Li C3
Zdroj: Lidl.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Příznivá cena
Kvalita materiálů
Tichý a bezúdržbový motor

Negatíva

Dodání bez akumulátoru
Regulace zdvihu není tak plynulá

Typ: akumulátorové nářadí ● Délka zdvihu: 22 mm ● Počet zdvihů: 0 – 3 000/min. ● Kapacita akumulátoru: 20 V – 4 Ah / 8 Ah ● Regulace počtu zdvihů: ano ● Hmotnost: 1 157 g

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(78%)